87. pionýrská skupina Javor

IMG_20180329_105018.jpeg 39_l.jpeg 258_1_1.jpeg PC010016.jpeg jeden z plavebních úseků, za kormidlem je Standa, 241_6_1.jpeg
198_6_1.jpeg Michal 08.jpeg 81_2_1.jpeg 171_5_2.jpeg 183_11_1.jpeg

Padesáté výročí skupiny

V roce 2020 uplynulo 50 let od založení 87. pionýrské skupiny. Tato stránka bude věnována historii skupiny. Připravovaná oslava byla z epidemiologických důvodů odložena na neurčito.

Historie skupiny

2016 - 2020

Registrace

Od 1. 1. 2019 bylo změněno sídlo skupiny na Plískov 48. Tím skupina přešla do Plzeňské krajské organizace Pionýra.
Rok Děti 15 - 18 18+ Vedoucí PS
2020 70 7 11 Jindřich Červenka
2019 64 9 14 Jindřich Červenka
2018 53 4 13 Jindřich Červenka
2017 45 13 15 Jindřich Červenka
2016 58 15 16 Jindřich Červenka

Tábory

2020 Předboř I 4. - 25. 7. 74 Klára Štefanová
Mateřídoušky 25. 7. - 1. 8. 25 Jindřich Červenka

2019 Předboř I 29. 6. - 20. 7. 78 Klára Štefanová

2018 Předboř I 30. 6 - 21. 7. 58 Klára Štefanová
Mateřídoušky 11. - 17. 8. 21 Jindřich Červenka

2017 Předboř I 1. - 22. 7. 62 Klára Štefanová
Mateřídoušky 19. - 28. 8. 20 Jindřich Červenka

2016 Předboř I 1. - 23. 7. 57 Klára Štefanová

2011 - 2015

V roce 2012 po úmrtí HVT ukončila fungování na skupině část pracovníků 2. turnusu.
V roce 2014 došlo k pokusu o převzetí skupiny ze strany bývalých členů. Po zmaření této akce skupinu opustilo několik pracovníků, v té době již pro skupinu nepřínosných. Od podzimu 2014 pracuje skupina bez vedení.

Registrace

Rok Děti 15 - 18 18+ Vedoucí PS
2015 45 7 16 Jindřich Červenka
2014 60 9 16 Jindřich Červenka
2013 57 7 17 Jindřich Červenka
2012 54 5 15 Jindřich Červenka
2011 82 10 17 Marek Kolín

Tábory

2015 Bernov I 21. - 28. 2. 10 Tereza Knytlová
Bernov II 28. 2 - 8. 3. 14 Jindřich Červenka
Předboř I 1. - 18. 7. 55 Klára Štefanová

2014 Bernov 14. - 23. 2. 12 Jindřich Červenka
Předboř I 30. 6. - 19. 7. 44 Klára Štefanová

2013 Předboř I 1. - 20. 7. 46 Klára Štefanová
Předboř II 20. 7. - 3. 8. 8 Jindřich Červenka

2012 Předboř I 4. - 21. 7. 46 Klára Štefanová
Předboř II 21. 7. - 11. 8. 18 Jindřich Červenka

2011 Předboř I 2. - 23. 7. 44 Klára Štefanová
Předboř II 23. 7. - 13. 8. 29 Pavel Mannl
Předboř III 13. - 27. 8. 21 Jindřich Červenka

2006 - 2010

Na oslavách 40 let Javoru jsme se opět sešli na Radlíku.
V roce 2010 ukončila fungování na skupině část pracovníků 3. turnusu.

Registrace

Rok Děti 15 - 18 18+ Vedoucí PS
2010 83 9 20 Jindřich Červenka
2009 112 19 26 Jindřich Červenka
2008 81 30 24 Jindřich Červenka
2007 103 25 23 Jindřich Červenka
2006 110 23 34 Jindřich Červenka

Tábory

2010 Předboř I 3. - 24. 7. 56 Klára Štefanová
Bunkrák 10. - 25. 7. 23 Jan Mareš
Předboř II 24. 7. - 14. 8. 33 Pavel Mannl

2009 Předboř I 27. 6. - 18. 7. 72 Klára Štefanová
Předboř II 18. 7. - 8. 8. 33 Pavel Mannl
Předboř III 8. - 29. 8. 41 Ondřej Koubek
Anglie 10. - 20. 8. 15 Jindřich Červenka

2008 Předboř I 28. 6. - 19. 7. 72 Jan Mareš
Předboř II 19. 7. - 9. 8. 38 Pavel Mannl
Ohře 26. 7. - 9. 8. 6 Pavel Říha
Předboř III 9. - 30. 8. 49 Ondřej Koubek

2007 Předboř I 30. 6 - 21. 7. 48 Jan Mareš
Předboř II 21. 7. - 11. 8. 31 Pavel Mannl
Předboř III 11. 8. - 1. 9. 46 Martin Šťastný

2006 Předboř I 1. - 22. 7. 32 Jan Mareš
Předboř II 22. 7. - 12. 8. 53 Petra Stejskalová
Sázava 29. 7. - 12. 8. 10 Václav Jílek
Předboř III 12. 8 - 2. 9. 50 Martin Šťastný

2001 - 2005

35. výročí založení skupiny jsme oslavili na Radlíku.

Registrace

Rok Děti 15 - 18 18+ Vedoucí PS
2005 126 25 33 Jindřich Červenka
2004 165 25 32 Jindřich Červenka
2003 203 19 26 Karel Líbal
2002 184 27 39 Radka Mužíková
2001 177 34 39 Radka Mužíková

Tábory

2005 Předboř I 2. - 22. 7. 49 Karel Líbal
Předboř II 22. 7. - 11. 8. 56 Petra Stejskalová
Ohře 30. 7. - 13. 8. 16 Václav Jílek
Předboř III 11. - 30. 8. 54 Martin Šťastný

2004 Deštné 6. - 13. 3. 9 Jindřich Červenka
Předboř I 1 - 17. 7. 64 Vojtěch Gotthard
Předboř II 17. 7. - 7. 8. 60 Jindřich Červenka
Vltava 31. 7. - 14. 8. 17 Pavla Bartošová
Předboř III 7. - 28. 8. 50 Jiří Horák

2003 Deštné 8. - 15. 2. 20 Jindřich Červenka
Blaník 28. 6. - 19. 7. 33 Pavel Říha
Putovní cyklo 28. 6. - 12. 7. 17 Petr Hedánek
Předboř I 28. 6. - 19. 7. 46 Vojtěch Gotthard
Předboř II 19. 7. - 9. 8. 68 Jiří Konvalina
Ohře 26. 7. - 9. 8. 14 Pavla Bartošová
Předboř III 9. - 30. 8. 56 Robert Löwenhöffer

2002 Beskydy 23. 2 - 2. 3. 10 Dana Trunečková
Předboř I 29. 6 - 20. 7. 61 Karel Líbal
Putovní cyklo 29. 6. - 13. 7. 14 Petr Hedánek
Předboř II 20. 7. - 10. 8. 70 Pavel Mannl
Lužnice 27. 7. - 10. 8. 18 Pavla Bartošová
Předboř III 10. - 31. 8. 33 Robert Löwenhöffer

2001 Kořenov 10. - 17. 2. 30 Jindřich Červenka
Putovní cyklo 30. 6 - 14. 7. 10 Petr Hedánek
Vestec 30. 6 - 21. 7. 48 Dana Trunečková
Předboř I 30. 6 - 21. 7. 48 Karel Líbal
Předboř II 21. 7. - 11. 8. 68 Pavel Mannl
Ohře 28. 7. - 11. 8. 19 Pavla Bartošová
Předboř III 11. 8 - 1. 9. 51 Tereza Knytlová

1996 - 2000

Oslava 30 let skupiny se konala na Radlíku.

Registrace

Rok Děti 15 - 18 18+ Vedoucí PS
2000 186 15 48 Jan Dytrych
1999 131 24 12 Jan Dytrych
1998 Informace zjišťujeme
1997 158 4 47 Tomáš Kala
1996 50 6 29 Tomáš Kala

Tábory

2000 Bílá Strž 5. - 12. 2. 22 Jindřich Červenka
Putovní cyklo 1. - 14. 7. 12 Petr Hedánek
Předboř I 1 - 22. 7. 44 Jindřich Červenka
Vestec 1. - 23. 7. 45 Dana Trunečková
Předboř II 22. 7. - 12. 8. 52 Pavel Mannl
Vltava 29. 7. - 12. 8. 21 Pavla Bartošová
Předboř III 12. 8. - 2. 9. 49 Tereza Knytlová
Varvažov 23 - 30. 9. 31 Jindřich Červenka

1999 Jarní 13. - 20. 3. 23 Pavel Gronwaldt
Předboř I 1 - 17. 7. 62 Karel Líbal
Vestec 1. - 18. 7. 62 Pavel Říha
Předboř II 17. 7. - 7. 8. 56 Jan Dytrych
Lužnice 24. 7. - 7. 8. 19 Pavla Bartošová
Předboř III 7. - 28. 8. 45 Pavel Mannl

1998 Dolní Maršov 7. - 14. 3. 37 Klára Konvalinová
Vestec 27. 6. - 18. 7. 33 Pavel Říha
Předboř II 18. 7. - 8. 8. 61 Jan Dytrych
Lužnice 25. 7. - 8. 8. 13 Tomáš Kala
Předboř III 8. - 23. 8. 32 Jiří Šikola

1997 Dolní Maršov 1. - 8. 3. 35 Pavel Říha
Předboř I 28. 6 - 19. 7. 41 Ondřej Smotlacha
Vestec 28. 6. - 19. 7. 55 Pavel Říha
Předboř II 19. 7. - 9. 8. 56 Jan Dytrych
Vltava 26. 7. - 9. 8. 25 Tomáš Kala
Předboř III 9. - 30. 8. 42 Karel Srna

1996 Předboř jarní 10. - 17. 2. 19 Pavel Říha
Opařany 29. 6 - 20. 7. 55 Pavel Říha
Předboř I 29. 6 - 20. 7. 74 Miloš Lenger
Předboř II 20. 7. - 10. 8. 71 Jan Dytrych
Ohře 27. 7. - 10. 8. 27 Tomáš Kala
Předboř III 10. - 31. 8. 54 Karel Srna
Morsl. Beskydy 14. - 27. 8. 9 Marek Kolín

1991 - 1995

V září 1995 se konala oslava čtvrtstoletí skupiny na Radlíku.

Tábory

1995 Opařany 1. - 22. 7. 44 Pavel Říha
Předboř I 1. - 22. 7. 60 Miloš Lenger
Předboř II 22. 7. - 12. 8. 71 Jan Dytrych
Vltava 29. 7. - 12. 8. 17 Tomáš Kala
Předboř III 12. 8. - 2. 9. 43 Martin Bartoš

1994 Opařany 1. - 21. 7. 49 Pavel Říha
Předboř I 1. - 21. 7. 68 Miloš Lenger
Předboř II 21. 7. - 10. 8. 67 Jan Dytrych
Lužnice 24. 7. - 7. 8. 25 Tomáš Kala
Předboř III 10. - 30. 8. 50 Martin Bartoš

1993 Předboř jarní 28. 2. - 6. 3. 28 Pavel Říha
Předboř I 1. - 21. 7. 77 Pavel Říha
Předboř II 21. 7. - 10. 8. 66 Filip Matějka
Předboř III 10. - 30. 8. 75 Miloš Lenger

1992 Předboř I 27. 6. - 18. 7. 79 Jan Mareš
Předboř II 18. 7. - 8. 8. 71 Jindřich Červenka
putovní 20. 7. - 6. 8. 12 Karel Líbal
Předboř III 8. - 29. 8. 62 Miloš Lenger

1991 Předboř I 29. 6. - 20. 7. 76 Jan Mareš
Předboř II 20. 7. - 10. 8. 71 Jindřich Červenka
Předboř III 10. - 31. 8. 65 Milan Štěpánek

1986 - 1990

Do funkce vedoucího skupiny se od roku 1987 vrátil Jindřich Červenka.
Změna společenských poměrů na podzim 1989 neměla na fungování skupiny bezprostřední vliv.
Od roku 1990 není funkce vedoucího skupiny zaměstnáním.

Tábory

V roce 1987 začala výstavba táborové základny.
V roce 1986 došlo ke stěhování tábora z Jaroslavic u Týna nad Vltavou do Předboře.
1990 Předboř I 30. 6. - 21. 7. 63 Josef Fojtík
putovní 8. - 21. 7. 18 Karel Líbal
Předboř II 21. 7. - 11. 8. 69 Jindřich Červenka
Předboř III 10. 8. - 1. 9. 66 Milan Štěpánek

1989 Předboř I 1. - 21. 7. 72 Milan Balcer
Předboř II 21. 7. - 12. 8. 67 Jindřich Červenka
putovní 29. 7. - 12. 8. 11 Karel Líbal
Předboř III 12. 8. - 2. 9. 64 Milan Štěpánek

1988 Předboř I 1. - 21. 7. 69 Milan Balcer
Předboř II 21. 7. - 10. 8. 69 Jindřich Červenka
putovní 30. 7. - 7. 8. 15 Miroslav Betlach
Předboř III 10. - 30. 8. 57 Milan Štěpánek

1987 Předboř I 29. 6. - 20. 7. 79 Milan Balcer
Předboř II 20. 7. - 10. 8. 75 Jindřich Červenka
Předboř III 10. - 30. 8. 83 Martin Michálek

1986 Předboř I 1. - 21. 7. 73 Milan Balcer
Předboř II 21. 7. - 10. 8. 76 Jindřich Červenka
Předboř III 10. - 31. 8. 56 Martin Michálek

1981 - 1985

Vedení skupiny převzali postupně Lenka Fišerová a Evžen Zindulka.

Tábory

V roce 1983 došlo ke stěhování tábora z Louňovic pod Blaníkem do Jaroslavic u Týna nad Vltavou.
1985 Jaroslavice I 1. - 22. 7. 67 Milan Balcer
Jaroslavice II 22. 7. - 12. 8. 61 Jaromír Procházka

1984 Jaroslavice I 2. - 23. 7. 55 Milan Balcer
Jaroslavice II 23. 7. - 13. 8. 52 Jaromír Procházka

1983 Jaroslavice I 1. - 21. 7. Milan Balcer
Jaroslavice II 21. 7. - 10. 8. 52 Petr Babič
putovní Milan Mařík

1982 Louňovice I 1. - 21. 7.
Louňovice II 21. 7. - 10. 8. 61 Věra Běláčková

1982 Louňovice I 1. - 21. 7.
Louňovice II 21. 7. - 10. 8. 28 Petr Babič

1981 proběhly 2 turnusy tábora v Louňovicích

1976 - 1980

V dubnu 1976 začala na skupině pracovat Eva Junková, jejímž příchodem se práce skupiny velice zlepšila. Podařilo se jí uzavřít patronátní smlouvu s Pražským stavebním podnikem na Bohdalci. Na skupině začali pracovat mladí zaměstnanci tohoto podniku, který skupinu podporovali i v jiných oblastech (doprava, materiál apod.).
Na podzim 1979 odešla ze skupiny Eva Junková a zanechala ji ve finančních problémech. Funkci vedoucího skupiny začal vykonávat Jindřich Červenka, který na podzim 1980 nastoupil na vojnu a skupinu převzala Hana Šamánková.

Tábory

V roce 1980 došlo ke stěhování tábora z Pivoně do Louňovic pod Blaníkem.
1980 proběhly 2 turnusy tábora v Louňovicích
Veselí 10. - 30. 8. 45 Milan Mařík

1979 Pivoň I 1. - 21. 7.
Pivoň II 21. 7. - 11. 8.

1978 Pivoň I 1. - 21. 7.
Pivoň II 21. 7. - 10. 8. 42 Jaromír Procházka

1977 Pivoň I 1. - 20. 7.
Pivoň II 20. 7. - 10. 8. Jaromír Procházka

1970 - 1975

87. pionýrská skupina vznikla v roce 1970. První skupinovou vedoucí byla Jiřina Kašáková. V příštím roce ji vystřídala Slávka Šrajerová, která vedla skupinu poměrně dlouho.
V roce 1975 vedla skupinu s. Božena Dostálová a ke konci roku ji vystřídala s. Jurmanová, která tuto funkci vykonávala neplaceně.

Pokud jste v uvedené historii skupiny zjistili nějakou nesrovnalost, nebo víte o něčem, co v ní chybí, budeme potěšeni, jestliže tuto informaci zašlete na javor@javor87.cz.
Děkujeme.

Zpět