87. pionýrská skupina Javor

183_5_1.jpeg 183_7_1.jpeg 183_10_1.jpeg 183_g_2.jpeg 183_g_4.jpeg 183_g_6.jpeg 183_g_7.jpeg 183_g_9.jpeg
183_6_1.jpeg 183_8_1.jpeg 183_11_1.jpeg 183_g_3.jpeg 183_g_5.jpeg 183_g_1.jpeg 183_g_8.jpeg 183_g_10.jpeg

III. turnus - Hvězdná brána

9. – 30. 8. 2008

Hvězdná Brána 2008

3. turnus 87 P.S. Javor (9.8– 30.8)


Na žádost samotného Ministerstva Obrany se 9. 8 v 7:45 velitelského času sešlo před budovou Ministerstva životního prostředí mnoho dobrovolníků z řad dobrodruhů, kteří neměli ani ponětí, kam je pošleme, ale i tak chtěli poznat nečekané a pomoci při neodkladné záležitosti. Gen. Hammond byl se svým týmem již na místě a zajišťoval nezbytná opatření, aby na připravovanou tajnou misi nebyl odvezen nevítaný host. Úkol zněl zřetelně: do tří týdnů bylo třeba objasnit původ a funkci neznámého kruhového artefaktu, který byl v jižních Čechách při archeologickém průzkumu odhalen. Na místo, do vojenského prostoru Předboř, se všichni pozvaní dopravili společně s ochrankou gen. Hammonda autobusem přibližně v 11:30.

Nastala prohlídka vojenského prostoru – tábora u Předboře – i jeho nejbližšího okolí. Účastnící byli rozděleni do čtyř archeologicko-vojenských týmů: I,II,III a IV (číslování týmů bylo čistě rozlišovací ). Všichni se ubytovali a začali seznamovat se svými nejbližšími spolupracovníky.

Gen. Hammond poté slavnostně odkryl artefakt, který nejvíce připomínal jakousi bránu. Po technické a archeologické stránce byly možnosti již vyčerpány a nikdo nevěděl, co dál. Věci se však zanedlouho daly do pohybu – brána se pohnula a dvojice neznámých bojovníků z ní se zbraněmi vystoupila. Jen díky včasnému vojenskému zásahu byli útočníci zahnáni. „… rozkaz zněl jasně: pouze zahnat, nezranit…“, oznámil později příslušník 1. pěchotní gardy, který se podílel na zahnání neznámých pachatelů střelbou do vzduchu. Od této chvíle však již i děti věděly, že bránou lze cestovat na jiné planety.

Nebezpečí nicméně mělo teprve přijít. Večer se záhadným způsobem zjevila skrz bránu postava říkající si „goa´uldí matka“ a slibovala pro Zemi nesmírné utrpení.

Žádný tým již neměl na vybranou. Po vojenském výcviku se na rozkaz všechny vydaly na neznámou planetu, kde měly za úkol podporovat odboj proti tyranům galaxie – goa´uldům. Jejich druhým domovem se stala planeta Everon, kde se týmy musely asimilovat do čtyř mimozemských ras, které se staly jejich rodinami – byli to Gadmeerové, Trigoni, Avataři a Boverové. Díky mocnému mudrci získali děti informaci, že „Matku“ přemůže pouze zbraň, již vyrobila mimozemská rasa Antiků před mnoha lety. Zbraň měla pět částí a byla to jediná naděje na přežití planety Everon a nepřímo vlastně i naší Země.

Po každé misi se bojovníci ze všech mimozemských ras museli povinně hlásit na Zemi gen. Hammondovi, aby ohlásili, jak mise pokračuje, jaké mají ztráty, co získali atd. Odměnou jim byla častá povyšování: z počátečních Zemanů na hodnost Hvězdný, Hvězdokupař, Sluncmistr až po hodnost Galaktik, kterou získali jen někteří. Zrovna tak objevily týmy ve vesmíru vysoce ceněný prvek, naquadrium, ze kterého se vyráběla meziplanetární měna: Zabarak.

Po dvou týdnech, kdy byla Země ve stále větším ohrožení, měly děti složenou zbraň ze 3/5. Přemohly přitom v místních i cizích lesích nespočet goa´uldských oddílů a navštívily na pět planet. Několikrát odrazily útok i na samotnou planetu Everon. Ministerstvo nicméně hrozilo, že bude muset program, nazvaný „Hvězdná Brána“, pro nedostatek financí přerušit. To však pozemští bojovníci hrubě odsoudili a slíbili, že dobudou zbylé části zbraně a přijdou na to, jak funguje. Mnoho sil a mnoho potu stálo dodržet daný slib. Po složení zbraně se však všichni, v čele s Antikem, který nám vždy stál po boku, vypravili na planetu goa´uldí matky. Jediným vysoko-energetickým výstřelem byla matka skolena a následná bitva se zbylými jejími bojovníky byla sice krvavá, avšak jen potvrdila, že krutovláda naši galaxii prozatím již nepostihne.

Ve zbylých dnech, kdy program Hvězdné Brány pomalu končil, děti sklidily tábor do hlavní budovy, aby mohl být v případě potřeby opět k dispozici, nikdo totiž neví, kdy bude Země ohrožena příště…

Hlášení:

Počet účastníků:

Ztráty:

Fotky z tábora najdete na 3turnus.kvalit­ne.cz

Diskuse