87. pionýrská skupina Javor

2. světová válka čarodějnice Kirké Gambi kinder Hippies Odysseovy cesty slečna Marie Antoineta Viajeros
buřtguláš od dětiček Doba husitská Hippie Barunka Inské obětování poklad Viajeros na cestách ženy čínského architekta

Bylo nebylo, aneb odkud vítr vane?

30. 6. – 21. 7. 2018

Bylo nebylo, jednou se nám událo, že jsme naštvali pána Času. A to jsme neměli dělat, neboť ho to natolik rozzlobilo, že nás poslal do pravěku, ať si celou historii zopakujeme rok po roku.
Jak čas plynul a nám se zdálo, že se čím dál více zpomalujeme, narazili jsme naštěstí na kousek čehosi. Později jsme zjistili, že je to chybějící kousek urychlovače, který nám pomůže se dříve z historie vyhrabat do roku 2018.
Cestou necestou jsme nalézali další kousky, spoustu jsme toho také viděli a naučili se. Například jak se loví mamut, jak se staví čínská zeď, navštívili jsme buddhistický chrám ve starověké Indii, s Titanikem jsme narazili na ledovec a ani 1. a 2. světová válka nás neminula. Nakonec jsme se přes Happy Hippiky a zvonění klíčů dostali do přítomnosti.
Pán Času nás samozřejmě nenechal jen tak být, občas nás navštívil, jak se nám daří, posmíval se nám a jednou na nás poslal i hordu Vikingů.
Nakonec ale i on musel uznat, že jsme vše krásně splnili, zachránili se a navíc jsme mu zpátky posbírali jeho urychlovač.

Toto nemalé dobrodružství nám trvalo celých 22 dnů a není den, kdybychom si to neužili. Dětem jsme chtěli přiblížit, co vlastně znamená čas a že by jím nikdy neměly mrhat.

Za celý kolektiv tábora 2018 sepsala Kačka a Terka.
Děkujeme a zase za rok :-)

Děkujeme MČ Praha 10 za podporu.

Diskuse