87. pionýrská skupina Javor

Druhý manželský pár a měření... Domča a Vajda při hře na slepé Egymiss 2014 Justin Bobr Klárypatra, sluhové Kuba jako Lubomíra Naše moderátorky FeMeStru Noční hra - foukaná Posvátný vchod do pyramidy Sára Hovoričová Stavba znamení, Terka a Zuzka TerZuzu TuTaGoTeMa!!
Třetí manželský pár Dan a jeho lev Ed jako egyptská hajzlbába Gofland!! Kačka=ramínko Kleopatra a Caesar za mlada Miss, slečny z bahenního království Niky, Páťa a posvátný gepard Tutagotemy Občas to bylo i náročné Red Style!! Se slepými to nebylo lehké Střelci Toaleťákovaná ZOO koutek posvátných zvířat

Starověký Egypt

30. 6. – 19. 7. 2014

Letošní tábor se nesl v duchu egyptském. Na počátku celého příběhu byla sázka Klárypatry s Césarem, kterou se nám poštěstilo shlédnout z terasy minulosti. Klárypatra věřila, že existuje bájný Hutaton – hrad Boha Slunce Atona. A proto nám celou dobu pomáhala získávat důležité indicie a části mapy. Naše osazenstvo bylo rozděleno do tří různobarevných provincií, které si vymyslely svůj název (Red Style, Tutagotema, Gofland) a pokřik. Pokřiky byly různorodé: od básniček a bojovných pokřiků s choreografií – přes přetextované táborové písně – až k aktuálním hitům rádia a TV. (Každé ráno na zuby se loudal, Hrášek, Neříkej mi baby…). Pro ochranu i podporu obdržela každá provincie své posvátné zvíře, které nakonec bylo součástí indicií k Hutatonu.

Při sběru indicií jsme překonali mnoho překážek a dostalo se nám pomoci od různých egyptských lidí a bytostí. Přepravovali jsme posvátný toaletní papír, lovili egyptskou zvěř, spolupracovali s egyptskou poštou, zažili prokletí od egyptské baby Čurymury a profoukali se ke své záchraně, vydali se na noční pátrání po údajně informovaném starci, za kterým jsme dokonce tři dny putovali. Pátrání bylo sice neúspěšné, ale stařec se o nás dozvěděl a sám nás vyhledal, aby nám předal další indicie.

Dozvěděli jsme se i něco o našem slunečním znamení a vytvořili velký zvěrokruh. Samozřejmou součástí byly letos opět táborové písně u táboráku a velmi oblíbenou novinkou se stala soutěž Miss a Missák.

Kulturním zpestřením pro nás byl i FeMeStr (Festival Mezi Stromy), který jako obvykle proběhl při návštěvním dni. Každá provincie i libovolné skupinky předvedly své divadelní umění včetně vlastí tvorby scénářů. Na náš festival přijel vystoupit dokonce i slavný Justin Bobr se svou manažerkou, kapelou a dokonce – i s pandou! Dorazila i jeho největší fanynka, která ho evidentně neviděla poprvé (zřejmě na rozdíl od většiny lidí v hledišti).

Hrad Hutaton jsme po dlouhém luštění objevili a Klárypatře jsme tak pomohli vyhrát její sázku. Ta nás za to obdarovala nejen svým úsměvem a slovy díků, ale i pokladem, který nám přenechala. Poslední den jsme se tak mohli věnovat vyhlašování soutěží, sladké i slané hostině a rovnou jsme oslavili i egyptské Vánoce a rozdali si dárky.

Děkujeme všem za báječný společný čas a těšíme se na příští rok!

Klára, Péťa, Dita, Marian, Niky, Ondra, Máros, Terka, Ed, Zuzka

Diskuse

Naty | 31. 8. 2015, 12.35

skvělej tábor! :))