87. pionýrská skupina Javor

Dar od Ovocňáku Dvojčátka Kloboučník a Bílá královna Na obídek Oddíl Black leaves Oddíl Je nám to jedno Postavte chybějící les Šachové královně se ztratily figurky Máří v McPředboř Závěrečné dorty Zlá královna
Jedním z úkolů bylo doplout na ostrov Hurá na McPředboř Kloboučník a tanec futrovák Oddíl Esa Oddíl Los Xombreros POKLAD!! Slaňování mostu v Předboři Uvítání v říši Divů Slaňování Závěrečné stínové divadlo

Sen o zrcadle

4. – 25. 7. 2020

Na začátku července jsme odjeli s dětmi do Předboře, kde se první den dostaly do říše divů Králikovou norou tak, že musely vypít malou skleničku tajemného elixíru, po kterém se zmenšily, pak sníst sušenku, po které se zvětšily, a nakonec zase vypít elixír a tím se dostat do říše, kde se setkaly s Kloboučníkem, dvojčaty a Šklíbou. Ti je uvítali v říši Divů a popřáli jim krásnou noc.
Druhý den se děti dozvěděly, co se v říši stalo, a vydaly se za záchranou uvězněné Alenky a ukončení vlády zlé krvavé královny. Děti musely prokázat svoji sílu a nebojácnost při úkolech a překážkách, které jim nastavila říše.
Původně byl první týden naplánovaný puťák, ale vzhledem k situaci koronaviru byl zrušen. My ale nezaháleli a udělali si puťák v blízkém okolí sami. Každý oddíl podnikl přespávačku v lese spojenou s párty. Na párty si každý oddíl musel vyrobit chlebíčky, které ohodnotila i zvolená porota.
Během tábora čekaly děti někdy delší štreky, někdy krátké úkoly po okolí, které musely projít, aby pomohly Alence a porazily zlou královnu. Mezi takovými úkoly nechyběly známé hry, noční bojovky nebo si děti mohly vyzkoušet slaňování ze skály nebo z mostu v Předboři.
Dětem se nakonec po třech týdnech povedlo najít Vorpalový meč, se kterým mohla Alenka jít na Tlachapouda. Nakonec děti porazily královnu a korunku mohly vrátit Bílé královně a nastala doba klidu a míru.

Za celý táborový kolektiv sepsala Neli :)

Diskuse