87. pionýrská skupina Javor

1 3 5 7 9 11 13 15 17
2 4 6 8 10 12 14 16 18

Mateřídoušky 4

31. 7. – 7. 8. 2021

Letos opět maminky s pomocí Jana Semeráda – skaut a pomocná mužská ruka a Jindřicha Červenky – správce a kuchař tábora uspořádaly pro své CODA děti tábor Mateřídoušky, tradičně na místě jižní Čechy – Předboř u Choustníka. Jen jednou změnou bylo, že tři nejstarší CODA děti ve věku 13 – 15 let již převzaly část vedení, a to starost s celotáborovou etapovou hrou. O čem to bylo? To si přečtete dále v dojmech maminek:

Pavla Černá:
Poprvé jsem se zúčastnila se svým synem Adámkem, 4,5 let na táboře Mateřídoušky. Bylo tam hodně stanů, což mi připomnělo, když jsem byla sama malá na táboře, který vedl jako vedoucí můj táta a tam byly děti neslyšící i pár slyšících. Z Mateřídoušek odnášíme opravdové zážitky díky pěknému tématu Nekonečný příběh. Největším zážitkem byla – noční cesta. Adámek se trochu bál, nechtěl sám, chtěl jít se mnou na cestě do lesa, tak jsem s ním šla. Překvapilo mne, neboť jsem také zažívala až na kůži. Dojemné. A hlavně povedlo se, že Adámek cestu zvládnul a dostal svítící kámen, měl radost a byl šťastný. Vedoucí Jolanka, František a Amálka byli moc užasní. Líbili se Adámkovi. Děkujeme moc a doufáme že příští rok 2022 opět bude.

Klára Černilo Budilová:
Nekonečný příběh – Fantazie mého dětství, kterou teďka poznaly děti na letním táboře Mateřídoušky. Princezna, Atrej, boj proti Nicotě, želva Morlor – tolik úkolů plnily, aby zachránily říši Fantazie a mohly dostat krásnou odměnu Auryn.

Iva Hay Tetauerová:
Náš komorní CODA tábor Mateřídoušek počtvrté. Po dobrodružství Indiánů, Slovanů a bájné mořské plavbě kolem světa za pokladem; kluci si opět odváží z tábora plno nových zážitků – a to díky nové generaci vedoucích, našich šikovných následníků – Jolance, Amálce a Františkovi, kteří všechny děti prováděli cestou plnou dobrodružství, ve dne v noci, za sucha, za mokra, za slunka, za vydatných dešťů, bouřek, hromů a blesků, nástrah (Ne)konečného příběhu… Jako každý rok, i letos naše duše odjížděly domů naplněné nostalgií a rozradostněné tím, co vše se může zažít a prožít ve světě Fantazie a nejen v ní. Za rok opět na shledanou❣️

Kristina Pánková Kratochvílová:
Na táboře Mateřídoušky v Předboři jsme byli už potřetí a opět jsme si to moc užili. Tentokrát jsme poprvé nepřipravovaly program my maminky, ale nejstarší děti Joly, Amy a Frantík. Táborová hra na téma Nekonečný příběh se všem dětem moc líbila, nechybělo plno soutěží, noční bojovka, vyrábění kostýmů s Pavlou a masek s Ivou. Stihli jsme i výlet na Červenou Lhotu spojený s prohlídkou zámku. Poslední večer byl tradiční oheň a každé dítko dostalo diplom a amulet.

Sestavila Lucie Sedláčková Půlpánová

Diskuse