87. pionýrská skupina Javor

Dobby Jeden z úkolů turnaje tří kouzelníků Koupačka Nevěsty Pár večera Profesorský sbor Táborníci Výprava Nebelvíru Zmijozel
Havraspár Kentaur Nebelvír Pája Partička smrtijedů Profesoři Útok na vodárnu Výprava Zmijozelu

Harry Potter 2016

1. – 23. 7. 2016

Píše se datum 1. 7. 2016 a naši táborníci se opět vypravili do Předboře – totiž do Bradavické školy čar a kouzel – jak jinak než Bradavickým expresem z nástupiště 9 a tři čtvrtě. Hned po příjezdu nastala první zlomová chvilka, a to rozřazení našich studentů moudrým kloboukem do jednotlivých kouzelnických kolejí – Havraspáru, Nebelvíru a Zmijozelu. Poté už stačilo jenom zabydlet se ve svém novém příbytku a poznat nové kamarády.

Večer při zahajovacím ohni jsme se dozvěděli šokující událost! Jeden mocný černokněžník – Ten, jehož jméno se nesmí vyslovit – no dobře, jmenuje se Voldemort, už nevěděl, jak by mohl zneškodnit námi všemi oblíbeného kouzelníka Harryho Pottera, a tak se rozhodl, že na něj pošle mozkomory, tvory, jež mu vysáli duši, díky čemuž v Harrym zbylo jen zlo. Potom, co jsme se tohle dozvěděli, jsme nemohli jinak, než Harrymu pomoci zase se vrátit do normálu a porazit toho, jehož jméno se nesmí vyslovit.

Během prvních pár dnů jsme obdrželi jako správní kouzelníci kouzelnickou hůlku, s níž jsme pak mohli dělat různá zaklínadla, která nás ochránila před černou magií. Také jsme si museli vyrobit košťata, protože bez nich bychom nemohli hrát nejoblíbenější magický sport – Famfrpál. Poté, co jsme byli již na vše připraveni, to začalo! Během tří následujících týdnů jsme se vydali například přes složitou cestu pro kámen mudrců, museli jsme se stát pošťáky, když naše sovy onemocněly a nemohly nosit poštu, pomáhali jsme Hermioně vrátit zpět všechny knihy, na které zapomněla, do knihovny, nespočetněkrát jsme chytali smrtijedy – nebo oni nás, anebo jsme třeba čelili epidemii v nemocnici svatého munga. Nesmím také zapomenout zmínit hru Safari, ve které jsme při lovu magických zvířat našli ve svých řadách jednoho excelentního lovce, který v počtu score zlomil mnohaletý táborový rekord! Těžké časy pro nás nastaly, když smrtijedi odvedli naše nejstarší kamarády a očarovali je tak, aby bojovali o relikvie v podobě vlajek na jejich straně. Jednou z nezajímavějších událostí, která nastala v Bradavicích, byl jistě Turnaj tří kolejí! V tomto turnaji se koleje museli proti sobě utkat ve třech nesmírně obtížných úkolech – ochránit dračí vejce, osvobodit kamaráda od vodního lidu a vybrat si správnou cestu v nočním lese. Výhercem tohoto turnaje a výhercem Ohnivého poháru, jež k tomu náležel, se stal Zmijozel. Po tomto náročném dnu už na nás všechny čekala jen oslava v podobě plesu.

Důležitou chvílí byla pro nás několikadenní výprava po relikviích smrti, což jsou velmi mocné a tajemné předměty, jež nám pomohly v závěru tábora porazit Toho, jehož jméno se nesmí vyslovit. K tomu nám také pomohl Horácio Křiklan, deník Toma Riddlea a Viteály, pro které jsme se vydali do dalekých a magických pustin. Zánik Lorda Voldemorta byl fenomenální! Podařilo se nám zničit všechny Viteály, ozdravili jsme Harryho a ten se s ním nakonec utkal a s převahou zvítězil. Poté už stačilo jenom najít poklad, který nám Harry slíbil. Dostali jsme několik nápověd, ale pořád ne a ne na to přijít. Nakonec s pomocí poslední nápovědy, která byla na Choustníku, jsme se dozvěděli, že správné místo na mapě najdeme pouze za pomocí obrazů umístěných po celou dobu tábora v naší hlavní síni. S nadšením jsme se vydali pro poklad a dál už snad nemusím ani povídat…

Podařilo se nám vše, co jsme chtěli a navíc jsme našli nová přátelství, co víc si přát? Snad jen, abychom se nejpozději příští rok zase sešli!:)

Za profesorský sbor sepsala profesorka Zmijozelské koleje Domín

Děkujeme MHMP a MČ Praha 10 za přidělené finanční prostředky.

Diskuse

Míša | 13. 10. 2016, 21.01

jé to sem se nasmála :D