87. pionýrská skupina Javor

Dopis od Jetiho Cestou do Nejdku DSCF2933m.jpeg DSCF2970m.jpeg DSCF2980m.jpeg DSCF3050m.jpeg DSCF3057m.jpeg DSCF3072m.jpeg DSCF3086m.jpeg DSCF3115m.jpeg DSCF3133m.jpeg
Obrázek Jetiho DSCF2932m.jpeg DSCF2969m.jpeg DSCF2974m.jpeg DSCF3001m.jpeg DSCF3054m.jpeg DSCF3068m.jpeg DSCF3084m.jpeg DSCF3104m.jpeg DSCF3116m.jpeg DSCF3141m.jpeg

Jarní tábor

14. – 23. 2. 2014

Pátek 14. 2.

Obě části výpravy se bez problémů setkaly na Bernově. Po ubytování následovala večeře, po ní hry a spánek. Těšíme se na zítra.

Sobota 15. 2.

Ráno po snídani začalo krápat a pak se docela rozpršelo. Usoudili jsme, že moknout venku nemá cenu, a rozhodli jsme se prozkoumat dům, ve kterém bydlíme. Nalezli jsme zde ústřižky, které jsme složili a získali dopis od Jetiho. Abychom mu dokázali, že víme, jak vypadá, každý jsme svoji představu namalovali.

Po obědě déšť ustal, tak jsme se vydali prozkoumat okolí. Došli jsme až do Nejdku a cestou jsme dokonce objevili trochu sněhu.

Neděle 16. 2.

Dnes byl náš první lyžařský den. To znamená, že jsme se po snídaní sbalili, odjeli do Perninku a tam 4 hodiny lyžovali s krátkou přestávkou na polévku.

Po návratu následoval pozdní oběd, koupel, večeře a prohlížení našich jízd na videu – samozřejmě s upozorněním na chyby a možná vylepšení na zítřek.

Pondělí 17. 2.

Dnešek se velmi podobal včerejšku až na to, že krásně svítilo sluníčko.

Na svah jsme dorazili o něco později, takže jsme vůbec nemuseli čekat ve frontě. Intenzivně jsme se věnovali výcviku téměř čtyři hodiny.

Večer jsme opět rozebírali fotky a videa našich jízd a pak si pustili kreslený film.

Úterý 18. 2.

Ráno nás přivítalo jinovatkou.
Přes noc sjezdovka umrzla, takže lyžování bylo úžasné. Včerejší intenzivní výcvik vydal své plody a všichni se výrazně zlepšili.

Zařadili jsme odpočinkové odpoledne.

Středa 19. 2.

Dopoledne jsme pokračovali v odpočívání. K dokonalé rehabilitaci jsme využili bazén v Potůčkách.

Po návratu jsme stihli zafandit Martině Sáblíkové a biatlonistům a po lehké večeři jsme se vrátili do Potůčků tentokrát abychom vyzkoušeli večerní lyžování.

Po příjezdové pizze jsme příjemně unaveni zalehli.

Čtvrtek 20. 2.

Dnešní program probíhal v tradičním rytmu snídaně – příprava na lyžování – lyžování – návrat z lyžování – oběd – rozbor lyžování – večeře.

Dnes jsme po večeři absolvovali noční bojovku – šli jsme podle svíček ke křížku. Všichni překonali strach a úkol zvládli.

Pátek 21. 2.

Jako již tradičně po snídani proběhlo lyžování, kde jsme zúročili vše, co jsme se v průběhu týdne na svahu naučili. Po návratu při odpoledním promítání jsme dokonce byli schopni rozeznávat dobré a špatné styly lyžování u ostatních. Zhodnotili jsme své pokroky, v čem jsme šikovní a kde musíme ještě přidat, aby z nás byli dobří lyžaři.

Sobota 22. 2.

Dopoledne přijeli na návštěvu někteří rodiče, kterým se moc líbily naše pokroky v lyžování.

Po návratu ze svahu jsme si popovídali o tom, co se nám na táboře líbilo a co ne. Každý dostal alespoň jeden diplom.

Diskuse