87. pionýrská skupina Javor

Anička s pokladem Eliška Minotaurus Naše dvě prasátka Kuba a Martin Oddíl Mykény Oddíl Théby Převoz duše do světa mrtvých Sofinka Tříhlavý pes Kerberos Zasloužený poklad Zkouška šibenice a Sebík
Děti navštívily kravín Honzík Namaskovaná duše Fíla Oddíl Athény Oddíl Sparta Ondra a slanina Převozník se blíží Souboj o Afroditu Uplácení Zeus na Olympu

Olymp pod zemí

1. – 20. 7. 2021

Rok utekl jako voda a my se zase všichni sešli na Spořilově. Dostali jsme pozvánku na archeologickou výpravu s názvem Olymp pod zemí, nasedli do autobusu a vyjeli směr Předboř. V autobuse jsme dostali archeologickou přednášku, zopakovali si pravidla autobusu a těšili se, co nás bude čekat. Na místě jsme byli seznámeni s rozdělením oddílů, které vedli archeologičtí profesoři. Profesorka Terka měla oblast Sparty, profesorky Vali a Neli oblast Athén, profesorky Domča a Majda oblast Mykén a profesorka Nikyta oblast Théb.
A bylo to. Rozdělili jsme se, vybalili si a seznamovali se s okolím. Hlavní archeoložka celé naší výpravy, Terka, nám pověděla, že se jí zdávají sny o minulém životě Bohů, a že za ní chodí věštkyně Pýthia a celý minulý život jí ukazuje. I za námi přišla Pýthia a představte si, co se stalo! Jednoho dne lid zklamal nejvyššího z nejvyšších bohů, Dia. Lid se hádá, křičí na sebe, kolem sebe šíří jen hněv a zlobu. Zeus, který tomu přihlíží, se rozzlobí a na zemi snese svůj hněv. Ovšem všemocný Zeus, hněvem rozčílen, omylem udeří svým bleskem místo do Země do podsvětí, do Tartaru. A co Tartar pohltí, už nikdy nenavrátí. A Zeus již bez svého blesku nemá takovou moc jako předtím.
Při otřesu, který způsobil dopad blesku do samotného Tartaru, se zasypal vchod, který do podsvětí vedl, a nyní nikdo neví, kde se vstup do Tartaru nachází. To je velké neštěstí, protože když neexistuje Tartar, místo pro zlé a trestu hodné bytosti, neexistuje ani spravedlnost. A bez ní nemůže svět existovat, proto Zemi hrozí zkáza, kterou svět ještě neviděl. A tak jsme se rozhodli, že pro Dia najdeme Tartar a jeho blesk mu vrátíme. No, slíbil nám za to odměnu, to znělo prostě lákavě.
Jenže na takovou náročnou cestu jsme se museli pořádně připravit. Začali jsme odborkami. Zdravověda, hudba, šifry a mapy. Samé důležité věci, které budeme potřebovat při našem putování. Dalším bodem bylo získat licenci, na úřadě!!! To si ani nedovedete představit, jak to bylo náročné. Pořád chtěli nějaké papíry, posílali nás sem a tam, ochotou také moc nedisponovali. Ale i to jsme zvládli.
Prostě a jednoduše, cesta pro blesk byla klikatá a pestrá. Navštívila nás spousta Bohů, dokonce přišel za námi i samotný Zeus, takový proutník. Chtěl po nás 4 nevěsty, drzoun jeden. Ale zatrhla mu to jeho chorobně žárlivá manželka Héra. Nakonec je od nás stejně dostal. Bohyně lovu, Artemis, nás naučila lovit. Rozmazlená a nafrněná slečinka D si zase zahrávala s počasím a my to museli napravovat. Pan Pizza Pasta Mozzarela po nás chtěl divadlo, takže jsme si zahráli i na herce a nacvičené divadlo předvedli před váženou porotou. Naší hlavní archeoložce se rozbil počítač a my hledali všechny poztrácené kódy. Pastevec Íkar nám donesl na ochutnání víno, které vypěstoval z vinné révy, kterou dostal od boha Dionýsa. Jenže chudák popletl recept a vedoucím po něm bylo špatně. Museli jsme chodit k hajzbábě pro toaleťák a cestou se vyhýbat střevním potížím – průjmu, střevní chřipce a zácpě. Nebo třeba díky hádce Poseidona a Háda se nám zničilo všechno obydlí a my museli domečky zase postavit. Posel bohů Hermes nás potěšil zprávou o nové bance a my neváhali a hned běželi vydělávat peníze a obchodovat na burze.
Ale úplně to nejnáročnější ze všeho bylo najít Tartar! Celý den nám zabralo vyluštit rodokmen Bohů. Dokázali jsme to! Zjistili jsme, kde se nachází Tartar a s ním i převozník mrtvých Cháron. Věštkyně Pýthia vybrala jednoho vhodného adepta, kterého jsme namaskovali jako mrtvého, abychom obalamutili převozníka a dostali se do říše mrtvých a našli blesk. Všechno se to povedlo. Našli jsme blesk a honem rychle jsme ho běželi vrátit majiteli. Čekal na nás s obrovským ohněm a pokladem. Každému dal na památku zlatou minci jako velké poděkování. A jak jsme to oslavili my? Přeci jednou velkou disco disco a spaním venku.

Za celý tým sepsala Niky

Diskuse