87. pionýrská skupina Javor

Slepá bábo, kam tě vedu... Na skluzavce Javorový list 20x jinak. Koupání v potoce. Plnění zásobníku. Markéta na skluzavce. Dopis od královny vil. DSCF2448_1_m.jpeg Hotová hranice.
Na koupališti Kreslíme a malujeme. Míša na trati. Vašík nese vodu. Erika na skluzavce. Večeře s návštěvou. Svatyně pro předání diamantů. Mraveneček v lese těžkou kládu nese... Červená se line záře...

II. turnus

20. 7. – 3. 8. 2013

Den první – 20.7.2013 (21. 7.)

Přesun z Prahy do Předboře proběhl bez problémů. Ubytovali jsme se ve stanech a prošli nejbližší okolí tábora. Večer byl čas i na drobné hry.

Den druhý – 21.7.2013 (22. 7.)

Dnes jsme vyzkoušeli koupání v potoce. Nejprve bylo potřeba vysekat vysokou trávu. Voda v potoce však byla dost studená, tak jsme v ní dlouho nevydrželi.

Den třetí – 22.7.2013 (22. 7.)

Hned ráno jsme měli dvě oslavy – Magda měla svátek a Markéta narozeniny. Dopoledne jsme přejeli do Soběslavi na koupaliště. Tam byla voda o mnoho teplejší než v potoce, tak jsme se náramně vyplavali.

Den čtvrtý – 23.7.2013 (24. 7.)

Dnešní (krizový) horký den jsme prožili v táboře. Dopoledne jsme malovali a kreslili a zahráli si hru na pamatování. Odpoledne jsme si uklidili ve stanech a vykoupali se v teplé vodě.

Den pátý – 24.7.2013 (24. 7.)

Dnes jsme vyrazili na výlet do Choustníka, kde jsme navštívili místní pekárnu a ochutnali výtečné kremrole. Lesem jsme došli zpátky do tábora.
Po svačině jsme si udělali krátký závod po lese a nakonec se vykoupali v potoce.

Den šestý – 25.7.2013 (25. 7.)

Na dnešek byla naplánována návštěva koupaliště v Soběslavi, ale po nočním dešti, který jsme přečkali bez problémů, jsme nakonec zůstali v táboře a uspořádali olympiádu.
Dopoledne se uskutečnil sprint, běh na delší vzdálenost, skok do dálky a hod kládou. Odpoledne následovalo přenášení vody a pinkání za pochodu.
Na závěr jsme se vykoupali v potoce.
Kromě sportování jsme ještě stihli upravit místo na oheň, tak jsme si hned upekli buřty.

Den sedmý – 26.7.2013 (27. 7.)

Dopoledne jsme se osprchovali teplou vodou a uklidili si stany.
Odpoledne jsme trávili ve stínu v lese, ale také se koupali v potoce. Navečer jsme vyzkoušeli nový sport – golf v lese.

Den osmý a devátý – 27. a 28.7.2013 (30. 7.)

Tyto horké dny jsme strávili velmi podobně – drželi jsme se ve stínu, pili a kromě koupání v potoce se zdržovali prudkých pohybů.

Den desátý – 29.7.2013 (30. 7.)

Hned ráno jsme se vypravili na koupaliště do Soběslavi. Protože tam bylo daleko méně lidí než minule, mohli si i neplavci užít na toboganu.
Během odpoledne jsme si zahráli pár her. Po večeři přišla dost velká bouřka, ale nezanechala žádné škody.

Den jedenáctý – 30.7.2013 (31. 7.)

Hned ráno jsme našli rozstříhaný list papíru a po složení jsme dostali deset slov. Úkolem bylo nacvičit „Televizní noviny“, kde se těch deset slov objeví.
Poprvé diváci toto vystoupení viděli po poledním klidu. Mělo velký úspěch.


Po koupání v teplé vodě přišla na návštěvu paní, která má obchod ve vedlejší vesnici. Její dvě vnoučata se ihned zapojila do našich her, tak po večeři následovala repríza vystoupení, opět úspěšná.

Den dvanáctý – 31.7.2013 (1. 8.)

Ještě včera večer jsme dostali dopis od královny víl, která nás prosila o to, abychom nalezli její diamanty, ukradené zlým čarodějem.
Proto jsme se dopoledne vypravili na výlet za diamanty. které jsme opravdu objevili asi 2 km od tábora v místě zvaném Lomeček.
Odtud jsme se přes místo, kde kdysi stával tábor, kam jezdil Ádin a Vaškův tatínek, vrátili do tábora.
Pro předání diamantů jsme vytvořili svatyni, kam jsme podle víliných pokynů diamanty odnesli. Šli jsme každý sám. U svatyně jsme našli pro každého hromádku s odměnou.

Den třináctý – 1.8.2013 (2. 8.)

Dnes jsme opět slavili – Míša měla narozeniny.
Dopoledne jsme jeli na koupaliště.
Odpoledne jsme hráli různé hry.

Den čtrnáctý – 2. 8. 2013 (5. 8.)

Dopoledne jsme nanosili dříví a postavili táborový oheň. Pak jsme se věnovali úklidu tábora a začali si pomalu balit věci.
Odpoledne a večer postupně přijížděli rodiče. Těm jsme ukázali celý tábor a povídali jim, co jsme na táboře dělali.
Zapálili jsme oheň, u něj všechny děti dostaly poslední (zlatý) náramek. Pak jsme si zazpívali a šli spát.

Den patnáctý (a poslední) – 3. 8. 2013 (5. 8.)

Dnešek byl dnem loučení – všechny děti postupně se svými rodiči odjely domů.

Tak ahoj a snad někdy příště…

Diskuse