87. pionýrská skupina Javor

5_26.jpeg 3_35.jpeg 1_36.jpeg
4_32.jpeg 2_35.jpeg

Vánoční procházka Prahou

11. 12. 2022

Už v létě na táboře padl nápad, co takhle pozvat Vášu a jeho kamarády z Předboře do Prahy a nejhezčí by bylo rovnou na Vánoce.

Tak jsme se v neděli 11. prosince při lehkém mrazivém počasí sešli na Andělu a vyrazili na procházku Prahou. První cesta vedla na Pražský hrad, protože když už za námi přijeli, slušelo by se ukázat i něco víc než vánoční stromeček.

Vystoupili jsme na Pohořelci a pěšky přes Ministerstvo zahraničí, kostel Augustiniánů a Loretu jsme se dostali až na první nádvoří, stihli jsme nahlédnout i do katedrály a vyfotit se u prvního vánočního stromečku.

Poté nás čekala Nerudovka a Malostranské náměstí, kde jsme se už potřebovali trochu ohřát, a tak návštěva Mc'Donalds byla jasná volba. Po posilnění jsme si prohlédli Karlův most a pohled do všech stran a pokračovali jsme směr Staroměstské náměstí.

Tam jsme se vyfotili u stromečku, prohlédli pár vánočních stánků a stihli jsme i Orloj při plné jeho kráse. Na konci této mrazivé procházky jsme si chtěli dopřát trdelník, ale ten správný s pistáciovým krémem jsme nenašli, klasický jsme tedy ochutnali až na Václavském náměstí, kde končila naše výprava.

Přejeme krásné Vánoce a šťastný nový rok.