87. pionýrská skupina Javor

91_0_1.jpeg 91_2_1.jpeg 91_4_1.jpeg 91_6_1.jpeg 91_8_1.jpeg 91_10_1.jpeg
91_1_1.jpeg 91_3_1.jpeg 91_5_1.jpeg 91_7_1.jpeg 91_9_1.jpeg

Skupinový sraz

2. – 4. 6. 2006

V pátek odpoledne jsme v komornější sestavě a opět s jedním stále hostujícím Vowesákem vyrazili do Českého ráje na Skupinový sraz.

Ve stanici Březina nad Jizerou s námi vystoupila skupina skautů, čímž začal celovíkendový předháněcí maraton. Ještě v pátek večer jsme obešli Příhrazské skály a pak jsme si udělali přístřešek.

Oproti minulému deštivému víkendu byla příjemná změna usínat, aniž bychom slyšeli bubnování kapek na plachtu.

Po tom, co jsme ráno každý spořádal tak půl kila poridge, jsme vyrazili vzhůru do skal k vyhlídkám a panorámatům.

Velmi pohodlným tempem se spoustou výškových táborů jsme se vyškrábali nahoru po přírodních schodech a spočinuli na úplném vrcholu, odkud jsme s mapou pozorovali krajinu vzdálenou i mnoho desítek kilometrů.

Po romantickém obědu ve stínu lesa a zastávce na zmrzlinu v obci Srbsko jsme naprosto přecpaní vyšli na cestu do místa srazu, autokempu Branžež-Komárov, kde na nás čekala večeře a ostatní.

Po krátkém výletu na skály jsme využili místního pískového hřiště a zkoušeli hrát spoustu variací na různé beach-hry, ale všechny se zvrhly v bitvy všichni proti jednomu, takže jsme se zbytek večera drbali a vyklepávali si písek z vlasů.

Druhý den ráno jsme posnídali míchaná vajíčka a vyrazili směr Mnichovo Hradiště.

Jedinou významnější zastávkou byl hrad Valečov, kde jsme si zaplatili prohlídku s průvodcem, kterým byl místní osobitý kastelán, který nám svým výkladem dokázal zázračně zlepšit náladu, a tak jsme se s úsměvy od ucha k uchu vydali po cestách, loukách a polích na hlavní vlakové nádraží v Mnichově Hradišti, kde jsme si pro pobavení všech ostatních čekajících cestujících udělali piknik, aby nám cestou domů nekručelo v žaludcích.

Markéta

Diskuse