87. pionýrská skupina Javor

88_0_1.jpeg 88_2_1.jpeg 88_4_1.jpeg 88_6_1.jpeg 88_8_1.jpeg
88_1_1.jpeg 88_3_1.jpeg 88_5_1.jpeg 88_7_1.jpeg 88_9_1.jpeg

Přestavba umývárky

19. – 21. 5. 2006

Přestavba umývárky se pomalu, ale jistě blíží do svého finiše. O uvedeném víkendu se opět parta nadšenců, doslova ze všech koutů naší republiky, sešla, aby se přestavba umývárky posunula opět na cestě dále ke svému zdárnému konci. Během pátečního večera do Předboře přijelo cca 16 brigádníků a jedna malá pomocnice a tento počet byl doplněn v sobotu další brigádnicí a dvěma malými pomocnicemi.

Během soboty a neděle se do umývárky nastěhovala nádrž a byly vytvořeny a umístěny štíty umývárky a vnitřek umývárky – sprcha byl obložen voděvzdornou překližkou černé barvy. Nelekejte se, tato barva není konečná, ale bude postupně nahrazena barvou o hodně světlejší a tudíž veselejší.

Během prací na umývárce se dostalo i na celkovou rekonstrukci plata na umývání nádobí. Po odstranění prken se zjistilo, že i nosné trámky již další sezónu nevydrží, a bylo nutné přistoupit k podstatně rozsáhlejší rekonstrukci, než se na začátku prací předpokládalo. Ještěže bývalá umývárka po sobě zanechala dostatek použitelného materiálu. Plato bylo dokončeno a je krásné, nové a opatřené impregnací proti vodě a opatřené apartním servisním otvorem.

Bylo dokončeno i vylepšení a rekonstrukce záchodů, které obdržely novou střechu, podlážky, dveře a stříšku nad umyvadlem.

Během prací na umývárce, platu na mytí nádobí a záchodech děvčata provedla hloubkovou inventuru vybavení kuchyně jejíž výsledky budou projednány na schůzi kolektivu.

Na další stavbě nebo stavbě tábora nás čeká dokončení umývárky a její slavnostní uvedení do provozu a také výstavba platíčka pod brutary.

Tatíček.

Diskuse