87. pionýrská skupina Javor

79_2_1.jpeg 79_4_1.jpeg 79_6_1.jpeg
79_3_1.jpeg 79_5_1.jpeg

Přestavba umývárky

7. – 9. 4. 2006

Po dlouhé zimě jsme konečně mohli začít se stavbou umývárky. První plánovaný termín jsme kvůli počasí museli zrušit, a tak práce bylo více než dost.

Nejprve bylo nutno zvládnout logistický problém – jak dostat do Předboře stavební materiál a všechny stavbychtivé členy. Všechno se nakonec úspěšně podařilo, a tak se v sobotu ráno pustilo do práce celkem 19 lidí. Během dne ještě přijeli a odjeli Prchlíci a Filip.

Přesné zaměření je základem úspěchu, a tak mu byla věnována náležitá pozornost. Již začátkem odpoledne jsme však mohli začít s montáží kovového nosného rámu a betonáží nových patek.

Další parta usilovně pracovala na vylepšování cesty a podařilo se jí i instalovat nové odvodňovací koryto.

Později odpoledne jsme narazili na nečekaný problém – neodtékal odpad u pumpy. Po různých pokusech o uvolnění „ucpaného“ odpadu jsme zjistili, že byl v délce asi jeden metr kompletně zamrzlý. Naštěstí i tento problém se díky Tomášovi podařilo zvládnout.

Zatímco v sobotu bylo krásné slunečné počasí, v neděli ráno začla pršet a s malými přestávkami pršelo stále. Přesto jsme dokončili betonáž, uklidili materiál a připravili základnu pro Velikonoce.

Tak ahoj příště – už za dva týdny.

rightJindřich

Diskuse