87. pionýrská skupina Javor

Ledová Praha 2006

3. – 5. 2. 2006

Jako vždy, i letos jsme se sešli ve škole Květnového vítězství jako pořadatelé akce „Ledová Praha 2006“. Tento rok připadla na víkend 3. – 5. února.

V pátek jsme čelili nájezdu nedočkavých účastníků, někteří dorazili již před pátou hodinou. V budově školy se usídlilo celkem 17 skupin z různých koutů republiky. Ti nejakčnější ještě téhož dne vyrazili do ulic ledové Prahy, rozhodnuti si užít co nejvíc z této největší akce Pionýra. Před půlnocí se naštěstí všichni vrátili a spokojeně ulehli ve vyhřátých učebnách.

Ráno byl pro všechny připraven teplý čaj, všichni se nasnídali a vyrazili na výpravu po Praze. Vybrané památky a muzea měla zvýhodněné vstupné. Nejčastější atrakcí se stal již tradičně Petřín a v těsném závěsu se umístila Bobová dráha, v podvečer byl připraven koncert. Po náročném dni zavládl brzy klid a všichni se ponořili do svých spacáků.

V neděli nastal všeobecný šrumec, všichni balili a snažili se stihnout ještě to, co nestihli včera. Nám už jen zbývalo zabalit sebe, poklidit školu a začít se těšit na příští rok…

Irča a spol.

Diskuse