87. pionýrská skupina Javor

1_23.jpeg 3_23.jpeg 5_17.jpeg 7_11.jpeg 9_7.jpeg
2_23.jpeg 4_21.jpeg 6_11.jpeg 10_13.jpeg 8_9.jpeg

Tajemství staré Předboře

26. – 31. 10. 2021

Na podzimní prázdniny jsme se jako obvykle vydali do naší krásné a milované Předboře. Jak jsme přijeli na základnu, tak jsme se dozvěděli velmi nemilou zprávu a to, že naši základnu okupují VOSY! Tento problém byl na tolik závažný, že jsme následující den zavolali hasiče, aby nám je odstranili.

Ve středu nám krásně začal náš program bez vos. Dozvěděli jsme se, že před 100 lety žily na hradě Choustník dvě sestry, které se jmenovaly Božena a Růžena a strašně se hádaly. Růžena chtěla okorunovat Bohdamasila, jenomže to se Boženě nelíbilo a zamkla truhlu s korunovačními klenoty a Růženu ukryla do temnoty. Tak jsme se vydali najít klíč, kterým následně truhlu otevřeme, což se nám i povedlo!

Ale byla to docela dlouhá cesta, museli jsme poznávat jídlo se zavřenýma očima, jít noční bojovku, běžet maraton a taky dokonce vydlabávat a vyřezávat dýně. Následně jsme vysvobodili Růženu z temnoty a proběhla koronovace Bohdamasila a od něho jsme pak dostali naši zaslouženou odměnu.

Taky 2 účastníci našeho podzimního 100 let starého království měli narozeniny! Takže jsme to řádně oslavili, všechno vyzdobili, přivezli dort, zazpívali a oslava mohla začít.

Myslím, že jsme si to všichni moc moc užili a, že se těšíme na další společně setkání.

Diskuse