87. pionýrská skupina Javor

1_18.jpeg 3_18.jpeg 5_14.jpeg 7_9.jpeg
2_18.jpeg 4_18.jpeg 6_9.jpeg 8_7.jpeg

Poslední týden prázdnin

26. – 30. 8. 2020

Ve středu 26. srpna jsme se sešli v 16 hodin na Hlavním nádraží v Praze. Domča, Majda a dalších 9 táborníků. Jeli jsme vlakem do Tábora, kde jsme přestoupili na autobus, který nás dovezl až na naše háčko v Předboři. Tam na nás čekala Klára s Terkou a zábava mohla začít.
První večer jsme si udělali ohýnek a Kuba Frey nám vyprávěl knížku Stoletý stařík, který vyskočil z okna a zmizel, popovídali jsme a šli jsme na kutě.
Druhý den jsme si udělali krásnou snídani v trávě. Kuba a Áďa vymysleli, že chtějí upéct šátečky plněné karamelem se švestkami a jablky, akorát když jsme topili v troubě, trochu se porouchala a šátečky jsme nemohli dopéct. Naštěstí nám pomohla naše úžasná paní Mikšová a šátečky ke svačině upekla a byly výborné! Večer jsme si zahráli parlament, popisovali osobnosti, hráli kartičky a spořádali jsme zbytek šátečků.
V pátek přijela Kremle s Pájou a jeli jsme na koupák do Soběslavi. Všichni jsme si to moc užili, hlavně tobogány
Sobota byla pro Áďu velký den, slavila své 15. narozeniny!! Tak jela s Pájou do Sobíku pro dort a my mezitím nahodili konfety, každý měl svůj vlastní černý balónek s bílým přáním na něm a jeden velký HAPPY BIRTHDAY balón. Když přijeli ze Sobíku, zavázala jí Kremle oči a pak jsme jí všichni krásně zazpívali a popřáli. Připili jsme si a dali si ovocný – tiramisu dort. Večer jsme šli do hospody v Mlýnech, dali si smažák s hranolkami a užívali si posledního večera.
Neděle byla poslední den. Všechno jsme uklidili, sbalili a vyrazili zpátky do Prahy.
Všichni jsme si těchto 5 dnů moc užili a už se těším, až se všichni zase brzy uvidíme!

Tak zase někdy, Majda :)

Diskuse