87. pionýrská skupina Javor

chata Lukáš vaří oční souboj bobek telefonování
čísla poslepu pech v klobouku rozhodčí společná závěrečná fotka

Podzimák

26. – 30. 10. 2005

Po roce přestávky jsme se opět vydali o podzimních prázdninách na tradiční celoskupinovou akci. Účast sice nebyla tak masová, ale o to pohodovější nálada po celou dobu panovala.

Vyrazili jsme ve středu v poledne, pro mnohé nezvykle z nástupiště 4. Po cestě vlakem a krátkém rozchodu v Táboře jsme se úspěšně nacpali do autobusu a hodný pan řidič nás vysadil skoro až u dveří srubu.

Zbytek středy jsme strávili usazováním se a přizpůsobováním chaty k našim potřebám pro následující studené dny.

Společně s námi celých pět dní sdílela jídlo, nocleh a kousek programu nepočetná skupina oddílu Vowes, která trávila většinu času na skalách u hradu Choustník horolezením.

Abychom se všichni z jiných turnusů seznámili, hráli jsme až hluboko do večera společně různé hry.

Hned, jak se další den ráno lezecí partička oddělila, poctili nás návštěvou králíci z klobouku Bob a Bobek. Krátce nám popsali svůj zajímavý a dobrodružný život a jelikož nás nadchl, rozhodli jsme se k nim připojit a rozdělili jsme se na soutěžící týmy Boba a Bobka.

A tak jsme v poklidu, zdravém soutěžení a zábavě strávili celé podzimní prázdniny. Lovili jsme zvěř, zkusili si, jak se cítí sardinky, řešili vážné problémy s nekvalitním toaletním papírem, bojovali o sluch, zrak, nohy, ruce a ústa, poznali na vlastní kůži, jak bychom byli úspěšní v evoluci, zahráli si pár drsnějších her, v kterých vyhrává jen ten nejsilnější a jiné. Jen na oblíbenou hru softball se bohužel nedostalo, což mnozí nesli přes srdce velmi těžce.

Nicméně na konci prodlouženého víkendu jsme se všichni vraceli domu spokojení a těšící se na další společnou akci.

Markéta

Diskuse