87. pionýrská skupina Javor

240120161156.jpeg 240120161158.jpeg
230120161153.jpeg CIMG4189.jpeg

Lyžovačka II

22. – 24. 1. 2016

Je neděle a přemýšlíme o tom, jak rychle to od pátku uteklo.

Než jsme se stačili v pátek zeptat v autě na všechny otázky typu „Kdy už tam budeme?“ „Jak je to daleko?“ „Kdy bude večeře?“, tak jsme dorazili na místo – Tisá v Krušných horách pod Tiskými skalami. Přivítal nás útulný vytopený nový pionýrský dům. Ubytovali jsme se, navečeřeli v pokojíčkách v 1.patře a dozvěděli se, že zábava právě skončila a začne zase až zítra. Protože jsme z Prahy vyráželi až večer, vzali jsme zavděk tímto pokynem a usnuli.

V sobotu po snídani jsme šli prozkoumat okolní terén. Obhlédli jsme Strašidelný dům, ve kterém bouchají dveře, i když tam nikdo není, a od paní školnice z nedaleké mateřské školky jsme se dozvěděli o odkryté studni v blízkosti domu a o nebezpečí, které by nás čekalo, kdybychom se ke studni přiblížili. Zjistili jsme také, kde se lyžuje – nedaleko místa ubytování byl lyžařský vlek místního lyžařského oddílu s modrou sjezdovkou a vlekem typu POMA. Sjezdovku jsme pokořili v sobotu odpoledne a v znovu neděli dopoledne.

Skupina byla rozdělena na lyžaře POMAře a ty ostatní. POMAři jezdili, co jim síly stačily, a zbytek se v dolní části sjezdovky učil základům lyžování.

V lyžařském umění jsme pokročili o kousíček dál a dozvěděli se také, že je potřeba vnímat, co nám říká lyžařský instruktor a dobře poslouchat, protože jinak si usteleme na zemi.

V neděli jsme ještě stihli postavit před domem sněhuláka Kubu, pak jsme se naobědvali, zabalili, uklidili a odjeli domů.

Těšíme se zase příště.

Diskuse