87. pionýrská skupina Javor

Bublinky všude Houpačka byla paráda Kmenová rada Řezání dřeva Výzva udržet se na stromě jako panda a Kubík
Celá výprava Kaki a Domča Na výletě Výzva stání na kůlu a Eliška Zimní období

„Kdo přežije Předboř“

1. – 6. 4. 2015

Ve středu 1. 4. 2015 jsme se, jako už obvykle, sešli na Vršovickém nádraží. Tentokrát nám cesta do Předboře utekla opravdu rychle, cestou jsme zachránili pár osob z opuštěného ostrova, s menšími jsme vymýšleli všechna možná slova ve slovním fotbale, a už jsme z okénka vlaku vyhlíželi Tábor. Tentokrát jsme na naši milovanou základnu dorazili ještě za světla, a tak vybalování a ubytování probíhalo v poklidu.

Když jsme se ráno probudili, uvítala nás moderátorka světoznámé soutěže „Kdo přežije“ a pozvala nás na konkurz. V porotě na nás čekali 3 slavní a velice krutí porotci- Terka, Dejv a Márty.

Soutěžící měli za úkol připravit si něco, v čem vynikají, a naši porotci se jich vyptávali na další pikantnosti a dovednosti. Nakonec všichni úspěšně konkurzem prošli, a tak jsme mohli bojovat v různých výzvách, jako např.: stání na kůlu, udržet se na stromě jako panda, rozdělat oheň, vyrobit sochu Mártyho nebo odhadnout 4 kg v přírodních surovinách. Řeknete si, že takhle to vypadá dost snadně, ale udržet se na stromě jako panda bylo snad nejtěžší. Cenu nejlepší pandy si vysloužila Eliška, která později dokázala zdolat i držení na laně nebo stání na kůlu. Samozřejmě to nebyla jenom Eliška, v každé výzvě vynikal z velkých i těch menších někdo jiný a sbírali cenné body do závěrečné tabulky.

V neděli nás čekala největší výzva, malování vajíček a pletení pomlázek. Kluci měli za úkol si každý uplést pomlázku společně s Martym a Dejvem a holky malovaly vajíčka s Terkou. Každá malovala jedno vajíčko pro nějakého kluka, který je ráno jako první vyšupá a ostatní si malovali jen tak pro radost.

V pondělí ráno nastal ten osudný okamžik, všechny holky se bály vylézt ze spacáků a když už vylezly, honem se utíkaly kamkoli schovat. Domča, Sára a Kaki na kluky vyzrály nejlépe, hned ráno se utíkaly schovat na záchody a myslely si, že je tam nikdo nenajde, ovšem klukům už připadalo divné, že holky nikde nejsou, tak s pomlázkami běželi na záchody a holky pořádně dostaly.

Počasí se nám sice co 10 minut měnilo, ale náladu nám to nezkazilo a všichni jsme si to moc užili. Tak zase příště..... :-)

Klára, Péťa, Mari, Terka, Dejv a Márty

Diskuse