87. pionýrská skupina Javor

CIMG4017.jpeg CIMG4025.jpeg
CIMG4018.jpeg CIMG4028.jpeg

Lyžovačka II

23. – 25. 1. 2015

Letos jsme se již podruhé vydali na táborovou základnu na Bernově. Plně obsazený skupinový autobus nás v pořádku všechny dopravil na místo, vybalili jsme a s chutí se vrhli na připravenou večeři.

Pak už zbývalo jen ubytování, hygiena a spánek, abychom měli na sobotní den hodně sil. Se sněhem to vypadalo dobře a věřili jsme, že nám do rána ještě trochu přibude.

A jak jsme si přáli, tak se také stalo. Po vydatné snídani nám odjížděla pionýrská autobusová linka rovnou na Pernink. Je zde prostor pro lyžaře začátečníky i ty pokročilejší. Po menším zdržení při hledání výstroje a vypůjčování lyží jsme konečně šli na to. Instruktor Vláďa byl přísný, ale spravedlivý… Po 3 hodinách lyžování jsme byli opravdu unaveni, takže jsme s radostí uvítali zprávu, že odjíždíme domů na Bernov.

Někdo nečekal na oběd a polední klid a zalomil to už v autobuse. Ti otrlejší to vydrželi domů a odpolední klid vzali útokem po obědě až v posteli.

Odpoledne ještě krátká vycházka a pak už hraní her ve společenské místnosti a večer hurá – celovečerní film. Ten nám mile ukončila večerka, všichni jsme si rádi zalezli do spacáků.

Někdo v neděli vyspává, to jsme ale nemohli, takže ráno brzy na snídani, abychom stihli všechno, co jsme potřebovali. Nohy už si odpočinuly, výstroj jsme měli kompletní, takže hurá do stěny. Pernink to jistil :-)

Kdo si vzal k srdci dobré rady instruktora Vládi, toho nohy nebolely, kdo ne, nemohl pořádně sedět ani na pomě :-) Však ono se to rozhýbalo. Tři hodiny na svahu utekly rychle, počasí přálo a ze sluníčka se nám tentokrát ani moc nechtělo domů. Ale je neděle a kromě oběda nás přeci čekalo zase balení, uklízení a odjezd domů. Ale máme to tu rádi a ještě se letos určitě vrátíme.

Pojeďte s námi ochutnat Krušné hory. Vůbec nejsou Krušné, jsou prostě báječné…

Diskuse