87. pionýrská skupina Javor

Sjezdovka Benecko Nedělní mlha
vlada_dan.jpeg P1180454.jpeg

Na horách s Javorem

16. – 18. 1. 2015

Po příjezdu v pátek večer jsme se v jídelně společně sešli, povečeřeli a seznámili se s některými novými tvářemi. Nejvíce dětem se líbilo, že jsou zase pohromadě a užívali si prostoru na řádění.

V sobotu po snídani celá parta vyrazila na Benecko lyžovat. Měli jsme zpočátku obavy, protože při odjezdu u hotelu pršelo. Jak jsme se ale blížili výše do hor, déšť se postupně měnil ve sníh a chvílemi to vypadalo jak ve sněhovém těžítku. Zkrátka paráda.

Rozdělili jsme se na partu velkých lyžařů, kteří si užívali jízdy na čtyřsedačkové lanovce a pěkné dlouhé sjezdovce a na partu méně zdatných lyžařů, kteří se vydali na výukovou louku zvanou „Smrťák“. Nebojte, jen se tomu tak říká. Poslední parta nelyžařů vzala boby a zkoušela sjíždět místní bobové trasy.

Hezky jsme si užili půlden na sněhu v příjemném středisku a už jsme se museli balit domů na oběd. Protože bylo dopoledne docela náročné a po vánoční době pro některé prvním pořádným pohybem, vyhlásili jsme povinný polední klid. Po něm se někdo vydal do Jilemnice na výlet a někdo prospal celý odpolední program. Zkrátka jsme si chtěli užít i odpočinku, a to se nám, myslím, báječně povedlo. Večer jsme strávili hraním a povídáním a těšili se zase na nedělní Benecko.

Tentokrát parta velkých lyžařů byla posílena a až na úplně malé lyžaře jezdili všichni na velké sjezdovce. Samozřejmě bobová parta zůstala věrna svému náčiní a vydala se na návštěvu do jedné chaloupky nedaleko lyžařského střediska, kam jsme jezdili loni.

Tentokrát nám hory ukázaly jiné počasí než v sobotu a chvilkami jsme neviděli na krok. Celé Benecko bylo zahalené hustou mlhou a protože nám vlhko začalo zalézat pod bundičky, odjeli jsme domů na oběd. Posilněni dobrým jídlem nezbývalo opět než zabalit, uklidit a odjet domů. Všichni se v pořádku vrátili spokojeni z příjemně stráveného víkendu mezi prima kamarády.

Takže zase příště. Můžete jet klidně s námi.

Diskuse