87. pionýrská skupina Javor

Cestovatelka Akret Kačka Let rakety a Mary Noví kosmonauti Prozkoumání potoka Stave, Sára a Mates Všichni v lese Zuzka na výpravě po vodě
Hlavní cestovatelky Kuba a Kryštof Let rakety Odborník na rakety Stavba mandalí Trochu jiný model rakety Zkouška skafandru

Velikonoční vesmírná mise

16. – 21. 4. 2014

Konečně přišel den, na který jsme se všichni těšili. Po roce jsme se opět sešli na nádraží ve Vršovicích a vydali se na naši milovanou táborovou základnu do Předboře.
Když jsme dorazili, byl už večer, a tak jsme si začali vybalovat a chystat se do spacáčků. Najednou však přiběhla Niky, že se venku něco děje. A skutečně. V umývárce se nám zabydlely cestovatelky vesmírem Akzuz a Akret. Když jsme se s nimi seznámili, pověděly nám o vzdálených planetách a o pokladu. A protože cestovat hlubokým vesmírem sám není žádná zábava, navrhly nám, ať letíme s nimi. Nechaly nám mapu a nejmodernější vesmírný pohon – Holly Hop.
Abychom mohli letět s nimi, museli jsme ráno splnit zkoušky pro kosmonauty. Zahrnovaly zkoušku skafandru, trenažer chůze po měsíci, stavbu rakety, znalosti kosmologie a mimoziánské kuchyně. Poté, co jsme úspěšně prošli pohovorem, jsme dostali kosmonautské průkazky a mohli jsme odcestovat na naši první planetu – planetu LEGO.
Setkali jsme se na ní s králem a královnou, kteří si chtěli postavit robota na mytí bot. Pomohli jsme jim nasbírat kostičky lega a mohli jsme si tak jít večer lehnout s dobrým pocitem.
V pátek jsme zase pomohli Šmoulince zachránit šmouly a obdrželi jsme tak už dvě nápovědy do mapy.
Odpoledne jsme věnovali přípravě na Velikonoce. Nasbírali jsme si proutky, upletli pomlázky a nabarvili vajíčka. U nás v Předboři se totiž chodí koledovat již v sobotu ráno. Večer nás však čekala ještě jedna komplikace. Akret a Akzuz nám přinesly špatné zprávy. Prý tu řádil zloděj součástek a máme si zkontrolovat Holly Hop. Součástky v něm skutečně chyběly, tak jsme je museli získat zpět. To obnášelo cestu temným lesem za robotem.
V sobotu po koledování jsme pak odcestovali na planetu šmouly Koumáka, který si pro nás připravil zábavné odborky za záchranu šmoulů. Přiučili jsme se plavání, herectví, meditaci a táborové etiketě.
V neděli už nás bohužel čekala poslední planeta. Na druhou stranu jsme už měli téměř všechny indicie. Na planetě Scooby Doo samozřejmě čekala ta poslední. Potom, co jsme ji získali, jsme se mohli pustit do skládání a luštění šifry, která nás zavedla za sladkým pokladem.

V pondělí jsme si ještě zakoledovali, ale pak už nás bohužel čekal jen úklid a odjezd domů.
Cestování vesmírem jsme si všichni užili a už se těšíme, co nás v té naší „bláznivé“ Předboři čeká příští rok.

Zuzka (ZoZole), Terka, Máros, Dan , Ed a další…

Diskuse