87. pionýrská skupina Javor

268_0_1.jpeg 268_1_2.jpeg 268_2_2.jpeg 268_3_2.jpeg
268_1_1.jpeg 268_2_1.jpeg 268_3_1.jpeg

Po stopách Losmana aneb podzimní prázdniny v Předboři

27. – 30. 10. 2011

Letošní podzimní výjezd do Předboře se uskutečnil ve dnech 27. – 30.10.2011. Počasí nám docela přálo, a tak jsme se mohli vydat po stopě Losmana. Badatelská společnost vyhlásila velké odměny za dopadení tohoto podivného tvora. Již z prvního dopisu bylo patrné, že máme neuvěřitelné štěstí, protože poslední stopy Losmana vedly právě do okolí naší základny v Předboři.

Po dalších stopách jsme se měli vydat po setmění. Tento pokus jsme však museli odvolat z důvodu nedostatečné přípravy a vybavení. To nám však náladu nemohlo pokazit. Rozdělali jsme proto malý oheň a s napětím sledovali nejen naše špekáčky, které jsme nad ním opékali, ale i veškerý pohyb v okolních lesích, co kdyby Losmana přilákala libá vůně a světlo? Inu, nestalo se tak.

Po stopách jsme se vydali opět ráno. Odpoledne jsme věnovali rozvíjení našich loveckých dovedností. V neděli ráno jsme dostali další indicii. Záhadnou cestou se nám na dveřích objevilo nejnovější vydání novin, které oznamovaly, že byla objevena nová losmaní stezka, jejíž začátek zná pouze starý kmet, který se vyskytoval v dopoledních hodinách poblíž naší základny. Nelenili jsme a vydali jsme se poprosit starého kmeta o pomoc. I ukázal nám začátek stezky a my našli Losmana. Za přinesenou kůži jsme dostali od badatelské společnosti vypsanou odměnu a mohli jsme se v klidu vrátit zpět do naší stověžaté matičky Prahy.

Diskuse