87. pionýrská skupina Javor

Ledová Praha 2011

4. – 6. 2. 2011

Rok se s rokem sešel a nás opět čekal víkend strávený na Ledové Praze. Tuto akci již jedenáctým rokem pořádá organizace Pionýr spolu s nadací Dětem 3. tisíciletí. Při této akci mají děti spolu s doprovodem po Praze zlevněné vstupy do různých muzeí, galerií, na bobovou dráhu, na rozhledny apod. Akce probíhá vždy o víkendu, kdy mají děti v pátek pololetní prázdniny. Letos toto datum připadlo na 4. – 6. února.

Jako tradičně jsme dostali na starosti základní školu Květnového vítězství. Ve škole nás však čekalo mnoho změn. „Naší“ vrátnici chybí dveře, jsou zde už jen dvě židle a navíc chybí žaluzie, tak jsme si večer připadali trochu jak zvířátka v ZOO, ale vše se dá přežít :-) Zato však byla vyklizená zadní místnůstka, ze které se rázem stalo naše malé skladiště potravin. Také vstupní hala se značně změnila. Stala se z ní velmi příjemná zóna, kde na zemi je koberec, jsou zde židle apod. a tak se na větší část víkendu stala naším útočištěm. Ve složení Pavel, Bára, Melich, Terka, Standa, Oťák a já jsme byli připraveni čelit všem nástrahám.

Letos jsme očekávali příchod 15 skupinek, pro které jsme měli ubytování v 10 třídách a 2 tělocvičnách, což byl trochu logistický oříšek. Navíc jako už tradičně opět ve škole probíhali jakési cvičební aktivity, takže jedna z tělocvičen byla volná až od půl deváté večer. První skupinka se objevila asi kolem desáté hodiny. Postupně jsme skupinky ubytovali. Dvě skupinky jsme museli nenavigovat do jiné školy. Poslední skupinka dorazila asi kolem půl osmé večer, tak musela hodinku počkat, než jsme je mohli vpustit do tělocvičny. Naštěstí to byli docela rozumní lidé, tak to nebyl až takový problém.

V sobotu ráno nás poslední skupinka opustila asi kolem deváté hodiny. Počítali jsme, že jako každoročně se nám budou skupinky přes den vracet, ale velké bylo naše překvapení, když první skupinka přišla až po šesté hodině večer. Tak jsme měli docela hezký volný den. Jelikož s námi letos jel i náš táborový kuchař, který nám přivezl spoustu dobrého hamu papu, tak jsme ani po této stránce nestrádali a nacpávali jsme si svá bříška samými dobrůtkami – řízečky, gulášek, palačinky, uzené – no prostě samé lepší věci.

Večer za námi dorazil i náš skupinář Máros, který se vracel odněkud ze služební cesty. Tak si pěkně občíhl situaci a vypadal, že kdyby nemusel pryč, tak by s námi i zůstal. V pátek i v sobotu večer se za námi stavily i Jana, Verča a Kája, tak nás bylo o to víc a nebáli jsme se vlka nic…

V neděli ráno jsme se kolem desáté hodiny rozloučili s poslední skupinkou, uklidili jsme školu a vydali se směrem ke svým domovům. Byl to pěkný a docela klidný víkend.

Tak ahoj zase za rok!

Martina

O akci na stránkách Ledová Praha.

Diskuse