87. pionýrská skupina Javor

Ledová Praha 2010

29. – 31. 1. 2010

Ve dnech 29. – 31. 1. 2010 se letos již po desáté uskutečnila akce pod záštitou organizace Pionýr a nadace Dětem 3. tisíciletí s názvem Ledová Praha. A že letos opravdu ledová byla!

Naše skupina již tradičně dostala na starost základní školu Květnového vítězství na Praze 4 – Háje. Sešli jsme se zde v hojném počtu a ve skoro stejné partě jako v předchozích letech.

Ráno okolo osmé hodiny jsme strategicky obsadili vrátnici školy, která nám byla útočištěm po celý víkend a také přidělenou baletní místnost, kde jsme mohli složit své hlavičky.

První skupinky se začaly trousit již kolem 10 hodiny ranní. Ubytování probíhalo v poklidu… Jen se objevila skupinka, která k nám sice byla hlášená dle jejich papírů, ale my ji neměli na seznamu. Stačilo pár telefonátů a problém byl vyřešen – skupinku jsme u nás ubytovali a ostatní potřebné věci domluvili. Další drobný zádrhel nastal k večeru. I přes to, že byly jarní prázdniny, tak ve škole probíhaly různé kroužky a nám tak chyběla tělocvična až do půl deváté večer. Naštěstí jsme našli řešení a na chvíli si propůjčili jinou místnost, aby si měla skupina, která spala v tělocvičně, kam dát věci.

Mnoho skupinek se ubytovalo již brzy odpoledne a ještě stihly využít času a vyrazit do Prahy. Poslední skupinka dorazila kolem osmé večerní.

Ráno všechny skupinky odešly užít si krásného dne a spousty volných nebo zlevněných vstupů do různých muzeí a galerií, na bobovou dráhu atd. A počasí jim letos opravdu přálo. V Praze sníh k vidění často nebývá, ale letos ho bylo všude dost. A k tomu jasná obloha, no myslím, že si to všichni řádně užili.

V neděli ráno něco málo po desáté hodině již byla škola prázdná a my se mohli pustit do rychlého úklidu. Okolo dvanácté hodiny jsme školu opustili i my.

A co závěrem? Byla to fajn akce a těšíme se na příští rok :-)

Martina

Diskuse