87. pionýrská skupina Javor

156_2_1.jpeg 156_2_3.jpeg
156_2_2.jpeg 156_3_1.jpeg

Vánočák

14. – 16. 12. 2007

V komornější sestavě z důvodu nemocí jsme vyrazili oslavit svátky do chalupy poblíž Písku. Hned po příjezdu nás uvítala zahalená muslimská žena, seznámila nás spolu se svým mužem s pěti pilíři islámu, podle tradice jsme si omyli ruce, nohy a obličej a vzápětí muezzin z minaretu začal volat k modlitbě, ukázal, kterým směrem je Mekka, potom, co jsme se uklonili, jsme postupně vyrazili na posvátnou pouť ke svatému městu, kde jsme se dotkli Kaby.

Ráno nás probudili duchové čtyř elementů za zvuku didjeridoo a bubnů, animisté nám nabídli přírodní snídani, ale někteří zhýčkaní zmlsaní nevděčníci ji dostatečně neocenili, a tak je pohanští bohové potrestali oslabením jejich smyslů, a tak si je museli jít udobřit s pomocí druidů. Po krkolomné cestě v neznámém okolí úspěšně splnili všechny požadavky a u pohanské modly obětovali dary, bohové je vyslyšeli a vrátili jim smysly zpět. Po obědě přilétla do jídelny východní hvězda, kterou jsme následovali až do Betléma, kam zrovna dorazili i tři králové a kde právě porodila šťastná panna Marie. Pojali jsme Kristovu krev a tělo. Zbytek dne jsme strávili ve vánoční atmosféře, vyráběli dárky, pekli cukroví, věštili si z vylitého vosku a poslouchali vánoční písně. Potom, co jsme si zazpívali několik koled u prskajícího stromečku, jsme usedli k štědrovečerní tabuli: řízku s bramborovým salátem. Hraní společenských her nám vydrželo až do pozdních nočních hodin.

Neděli jsme zahájili pozdní snídaní amerického pudinku, během níž nás navštívil Santa Claus, který si nás trpělivě vyslechl. Zbytek dne jsme věnovali úklidu, na který jsme celou dobu ani nepomysleli, a po židovském šouletu jsme vyrazili domů. Snad se znova sejdeme dřív než napřesrok.

rightMarkéta

Diskuse