87. pionýrská skupina Javor

1_3_1.jpeg

Ledová Praha

4. – 6. 2. 2005

Po velmi dobré zkušenosti z minulých let jsme se i letos přihlásili k organizaci Ledové Prahy. Ríša velel partě na ZŠ Květnového vítězství a Radka „vládla“ na ZŠ Chodov.

Obě školy v pátek 4.2 začaly praskat ve švech, když se do nich nahrnuli zmrzlí mimopražští účastníci této největší akce Pionýra. My jsme pro ně připravili teplý čaj na zahřátí a učebny, kde složili své věci. Ještě večer většina skupin vyrazila na první obhlídku okolí. Ti nejotrlejší dorazili až po půlnoci zpět do škol. A už v sedm ráno bylo ve školních budovách rušno, skupinky se připravovaly na celodenní výpravu po památkách Prahy.

Někteří formou hry, jako sdružení DRN, někteří jako řádní turisti. Pro tuto akci mělo spoustu pražských památek zvýhodněné vstupné. Nejzajímavější byla vyhodnocena Bobová dráha, Národní muzeum a Petřín.

Večer se část návštěvníků přemístila do Kongresového centra, kde se konal koncert Děti dětem. Největším zážitkem byl bezesporu SuperStar. Večer už se dětem usínalo lépe, není divu – počasí bylo nádherně slunečné, leč pořádně mrazivé.

V neděli už se jen pobalily všechny spodky a svršky, poklidila se cela budova a hurá domů. I my jako organizátoři jsme se rádi se školou rozloučili a utíkali dospat celovíkendový deficit.

rightRadka

center

Diskuse