87. pionýrská skupina Javor

67_2_1.jpeg 67_4_1.jpeg
67_3_1.jpeg 67_5_1.jpeg

Výjezd do Předboře

2. – 5. 2. 2006

Kdo nejel, neví, o co přišel, ale aby vám to nebylo líto, tak vám stručně popíšu, o co jste tedy vlastně přišli. Jednalo se o již tradiční (3–4. ročník) výjezdu do Předboře o pololetních prázdninách. Tento výjezd je pořádán oddílem třetího turnusu, ale v letošním roce byl přizván (a dobře jsme udělali) i oddíl turnusu druhého. Díky druhému turnusu jsme se také dostali na velice vysoký počet účastníků, a to 18.

Vyrazili jsem tradičně z pražského Hlavního nádraží. Sešlo se nás o něco méně než mělo, ale občas nám i do našich víkendovek zasáhne nepřízeň osudu. Naše početná skupinka se nasoukala do vlaku (zabrali jsem skoro tři kupé), do autobusu a pak už jen co by kamenem dohodil a byli jsme u srubu. Všude hordy sněhu, zima, ale přežít se to dalo.

Páteční den byl překrásný – od ranních až do večerních hodin nás provázelo slunko. Na programu byly pro některé již známé hry, nejprve lesní golf (tentokráte zimní a s větším míčem, aby se v závějích lépe hledal), poté hokej na potoce a různé kulinářské produkty (např. tříšť, málem to skončilo i krupicovou kaší s párkem).

Sobotní den byl trochu zatažený, ale to nám nemohlo nezabránit v provozování např. sněhového ragby (u kterého se naštěstí nikomu nic nestalo). V odpoledních hodinách jsme všichni změřili sílu v páce – byl to doopravdy velký bo. Večer se na několik hodin z některých stal kupec, král, žoldnéř, mordýř, zloděj, stavitel či kněz. Část osazenstva srubu diskutovala nad militantními tématy a někteří byli po sobotním dni natolik unavení, že byli rádi, když uviděli v mihotavém světle baterek svůj spacáček a mohli do něj ulehnout.

Nedělní den provázela možná únava – celý den byl více ve stylu zéééévláckém. Po obědě už nezbývá nic než si dát polední klid, uklidit a zabednit srub, udělat hromadné foto a zpátky do Prahy, kde na nás čekali na nádraží rodiče.

Na další akce ve stejně hojné počtu se těší:

rightČadič, Jana, Ondra, Markéta, Klára, Rozič, Jirka a další

Diskuse