87. pionýrská skupina Javor

1_14.jpeg 3_14.jpeg
2_14.jpeg 4_14.jpeg

Prčice 2019

18. 5. 2019

Po zdolání předloňské trasy 31 km a loňské 33 km jsme si letos vybrali trasu 36 km. Jako start jsme zvolili Mladou Vožici. Vyrazili jsme v klasickém složení Adélka, Michálek, Verča, Anička a jako nováčci se k nám přidali Sandra a Milda. Nedílnou a nepostradatelnou součástí týmu byl pak řidič doprovodného vozidla, který vezl svačiny, obědy a nezbytný pitný režim.

Navzdory popularitě pochodu jsme prvních 17 km šli úplně sami, pak jsme došli k prvnímu kontrolnímu bodu a přidali se k dalším chodcům, kteří vyráželi z jiného startu.. Trasa vedla krásnými lesy, podél potoků a rybníků. Když už jsme měli v nohách přes 20 kilometrů, tak nás čekal výstup na nejvyšší bod České Sibiře. Napnuli jsme všechny svaly a s úsměvem jsme to zvládli. Dál jsme pokračovali dle trasy a ve 20:00 jsme si mohli konečně říct: „Jsme v Prčici“.

Cestou jsme se vsázeli o to, jakou barvu bude mít památeční botička. Tipovací soutěž vyhrál Milda. Úplně utahaní jsme pak byli šťastní, že na nás v cíli čekalo autíčko, které nás odvezlo domů. Někteří z nás druhý den našli na nohách připomínky krásně strávené soboty. No co, to se zahojí a alespoň máme na příští rok rozšláplé botky. :-)

Tak zas za rok, třetí květnovou neděli, na jednom ze startů :-)

Anička

Diskuse