87. pionýrská skupina Javor

Áďa Adélka Tomáš Anička s Milanem
Veronika Skupina malých lyžařů Michal

Lyžovačka I

20. – 22. 1. 2017

Novou sezónu jsme zahájili v Tisé. Na parkovišti se sešlo osm lyžařů a jeden řidič a mohli jsme vyrazit. Cesta proběhla s malým problémem, který jsme vyřešili na zastávce u benzínky. Po příjezdu jsme si dali večeři (sekanou s chlebem), připravili si spaní, pohráli a šli spát.

V sobotu ráno jsme se po snídani vydali na svah. Počasí bylo dobré – sice pod mrakem, ale nesněžilo ani nefoukal vítr. Dopoledne bylo věnováno rozježdění – pro všechny to bylo první lyžování v této sezóně.
Po obědě (vepřové soté s knedlíkem) a poledním klidu jsme se na svah vrátili a někteří již začali využívat vlek. Odpoledne rychle uteklo, a tak jsme se vrátili do chaty.
Před večeří (boloňská s těstovinami) si někteří napsali úkoly, po ní se věnovali svým elektronickým hračkám a už byl čas jít spát.

Neděle nás přivítala krásným sluníčkem. Proto jsme se rychle nasnídali a šli lyžovat. Většina lyžařů jezdila na vleku, další ještě trénovali bez něj. V poledne jsme již lyžování měli dost, a tak jsme šli na oběd (přírodní vepřový řízek s brambory).
Pak už byl čas se zabalit, uklidit a odjet domů. Zpáteční cesta proběhla bez potíží a okolo 4 už jsme byli zpátky v Praze.

Tak zase někdy příště.

Diskuse