87. pionýrská skupina Javor

super_2.jpeg Domča a Vajda v boji Jedno chladné ráno Maky Naše Mrňata :-) Poklááááád!!! Superhrdina Milánek
Agátka Domindo a Vajda Kačka a Sára v boji Naše krásná základna na podzim ÓÓ veký Octosádlo Pomocníček Ondra

Podzimní škola superhrdinů

24. – 29. 10. 2014

V pátek 24. 10. jsme se všichni sešli na vršovickém nádraží a s loučením jsme se vydali na dlouhou cestu na naši základnu. Dorazili jsme až za tmy, a tak jediné, co nás čekalo, bylo vybalit věci na spaní a vyspat se na další den.

Když jsme se ráno vzbudili, překvapila nás sobotní pošta, která každému přinesla zajímavý dopis. Byla to pozvánka do školy superhrdinů. Samozřejmě nikdo neodmítl a hned jsme se všichni zapsali. Přivítaly nás 2 učitelky a začaly nás seznamovat se superschopnostmi. Také nám daly i pár úkolů. První zněl rozdělit se do „oddílů“ podle charakteristiky osoby, které jsme dostali, potom vymyslet jméno skupinky, pokřik a jméno každého superhrdiny v oddílu.
Odpoledne jsme se rozdělili na dvě velké skupiny, mladší a starší. Menší měli za úkol postavit v lese superpevnosti a ti starší se museli poprat s vraždou Nikyty, která chudinka byla v noci utlučena čajovou lžičkou. Nakonec nás večer ještě navštívili dva padouši (Kremlokrakatice a Sépimari), poslal je óó velký Octosádlo, který se snaží zmocnit celého světa a hlavně vody!! Snažili se nám zabrat naši studnu, ale my jsme ji ubránili.

Nedalo nám to, a tak jsme se další den za Kremlokrakaticí a Sépimarim vydali na jejich sídlo, vyzvali jsme je k boji ve scrabblu, porazili je a tím na nějakou dobu uchránili naši drahocennou vodu.

Po poražení těch dvou jsme si mysleli, že od vodního světa máme pokoj a můžeme se v klidu věnovat škole superhrdinů, ale to jsme se spletli. Ještě ten večer nám Octosádlo zamknul studnu a my byli bez vody. Naše paní učitelka si vzpomněla, že Octosádlo rád sladké, a tak jsme se následující ráno vydali na výzvědy do nedaleké cukrárny v Choustníku.
Zrovna jsme zastihli toho padoucha při svačince, a tak kdo uměl „padoušsky“ se s ním snažil domluvit. Nemluvil moc příjemně, ale nakonec nás poslal na svoje sídlo, kde se s námi prý možná bude bavit. Odpoledne jsme věnovali nácviku na boj, potom jsme se pořádně posílili výborným jídlem, vyspinkali jsme se a hned ráno vydali na dlouhou cestu na 4 Octosádlova místa. Tam jsme ho bohužel nezastihli, ale alespoň nám nechal vzkaz. Vrátili jsme se do tábora, kde na nás čekal a každý oddíl se s ním utkal.

Všem se podařilo zmocnit se jeho chobotnice a po 4 bojích byl tak vysílen a dezorientován, že nám ještě ukázal poklad a pak se vypařil jako pára.

Tento podzimák jsme si i přes zimu moc užili a těšíme se na další akci v naší krásné Předboři :-)

Terka, Zuza, Klára, Péťa (Kremrolka), Mari, Sádlo a Dejv

Diskuse