87. pionýrská skupina Javor

HPIM3986.jpeg HPIM4151.jpeg HPIM4152.jpeg
HPIM4058.jpeg HPIM4129.jpeg HPIM4153.jpeg

Velikonoční výprava

4. – 9. 4. 2012

Od loňských Velikonoc uběhl rok, abychom se zase všichni mohli na další Velikonoční výpravě sejít. Jarní počasí nám moc nevyšlo, ale i tak nám to nezkazilo radost. Za občasného sněžení jsme se vydováděli až až. Měli jsme s sebou mnoho pomocníků, kteří se nebáli jít do lesa pro dřevo, aby nám nebyla zima. Stavěli jsme lesní domečky, mezi kterými nechyběl hotel pro veverky, vila pro lesní trpaslíky ba dokonce ani žížalí penzion. Když nám na chvilku zasvítilo sluníčko, začali jsme hrát hry.
Oblíbenou hrou byla Evoluce, která nás všechny tak bavila, že jsme si jí zahráli několikrát za sebou a ještě jsme v ní pokračovali další dny a dokonce i ve vlaku na zpáteční cestě. Za smutného počasí jsme hráli uvnitř chaty Člověče, nezlob se a musím říci, že děti jsou v tom vážně dobří, porazili mě. Nechyběli ani karty – Sabotér, ve kterých si děti vyzkoušeli, jaké to je být zlý Sabotér a bránit cestu ke zlatu. Ale úplně nejlepší hra byla, Hádej kdo, nebo jak by pronesla Kiki, hra na čeláky. Každý měl na čele přilepený papírek, na kterém bylo napsané třeba zvíře, či pohádková bytost a měl za úkol uhádnout, kdo je.
Navštívili jsme i koníky v ohradě a cestou si zahráli na baleťáky po spadaných stromech na to, kdo opatrně přejde bez spadnutí spadlý strom. Nikdo nespadl a my mohli pokračovat v cestě za koníky. V ohradě bylo asi 5 koní, chvilku si nás prohlíželi, ale pak utekli. Asi jsme se jim nelíbili.
Radost dětem nezkazila ani práce. Někteří šikulové myli nádobí, jiní pomáhali v kuchyni, pumpovali a uklízeli nasekané dřevo. Myslím, že se tato výprava povedla, i když nebylo hezké počasí, zvládli jsme to. Doufám, že se za rok sejdeme zase :-).

Diskuse

paja | 30. 1. 2013, 14.56

to bylo fajne