87. pionýrská skupina Javor

dřevo 244_g_3.jpeg
klouzání na sněhu

Vánoční výjezd

17. – 19. 12. 2010

Po dlouhé době se zas konal Vánoční výjezd. Účast byla sice malá, ale i tak bylo rozhodnuto, že se bude konat. Tak jsme se na naší táborové základně sešli v počtu čtyř dětí a tří dospělých. Z pátku na sobotu nás navštívil i náš skupinář. Po zajištění základních věcí, ohně v kamnech, teplé vody, … jsme se pustili do svačin z domova a o trochu později i do gulášové polévky. Zahráli jsme si hru Uhodni kdo jsi, při které padly nezapomenutelné hlášky.

V sobotu ráno po snídani jsme se dali do dřeva s pomocí našeho návštevníka. Bylo sice mokré, ale nakonec jsme to nějak zvládli. No a po dřevě a obědě byl čas na sněžné radovánky. Šlo se ven s tácy a jiným klouzavým náčiním a šlo se klouzat.:-)

Večer nám kuchařka Terezka uvařila řízky a s domácím bramborovým salátem jsme měli celkem běžnou Štědrovečerní večeři. Většina cukroví sice byla již snědena v průběhu dne, ale přeci jen nějaké zbylo, tak jsme se mírně zaplácli.:-)

Neděle začala dobře na to, co nás mělo potkat později. Dorozdaly se dárky, nasnídali jsme se a začalo se uklízet. Po úklidu a jídlu poslední rozloučení se sněhem a pod vedením Terky šup na autobus. Pavel měl trochu problém vyjet, ale nakonec se podařilo. Když jsme přijeli na zastávku, tak tam ještě stála Terka a děti. Autobus měl ovšem už jet. Ještě jsme počkali a zkontrolovali jízdní řád. Nakonec po dalším čekání jsem zkontaktoval své rodiče, protože máme dostatečně velké auto. Šli jsme se ohřát do základny než přijedou, abychom nemrzli. Zpoždění bylo nahlášeno rodičům.

Po příjezdu rodičů už naštěstí vše proběhlo v pořádku, děti v pořádku předány.

Už se těším na příští rok, snad se sejdeme ve větším množství.

Michal (Oťák)

Diskuse

Tatíček | 31. 1. 2011, 14.04
Nečitelný text

Ahoj Michale, text je nečitelný

Michal | 31. 1. 2011, 14.16
RE: Ne�iteln� text

Lepší?

Tatíček | 31. 1. 2011, 22.12
RE: RE: Ne�iteln� text

Už je to čitelné děkuji

Strýček | 31. 1. 2011, 15.33
RE: Nečitelný text

Já takový problém nemám

Tatíček | 31. 1. 2011, 22.14
RE: RE: Nečitelný text

Já po opravě už také ne