87. pionýrská skupina Javor

Jarní výlet

12. 3. 2005

aneb jak jsme šli do ZOO

Večer před plánovaným výletem do Českého krasu hlásila předpověď počasí jako z filmu Den poté. Tak jsme se rozhodli (někdo by řekl, že jsme „vyměkli“, jiný, že jsme se zachovali zodpovědně a další by našel jiné označení pro to), že jsme místo na vlak šli na tramvaj, která nás zavezla ke Stromovce. Prošli jsme se Stromovkou, dali si svačinu (pro někoho snídani), rozhýbali jsme most přes Vltavu mohutným skákáním a došli k zoologické zahradě.

Vcházeli jsme jako 345. návštěvníci soboty 12. března 2005. Vydali jsme se k Indonéskému pavilonu, protože jsme se shodli, že ten chceme vidět všichni. Výborná zkušenost, vřele doporučuji.

Pak jsme se vrátili do chladného dopoledne (v Indonésii je přece jen o pár stupňů tepleji než u nás). Každý měl šanci vybrat si jedno zvíře, které chce za každou cenu vidět, vymysleli jsme trasu tak, abychom žádné důležité zvíře neminuli. Trasa vedla přes lachtany, slony, plazy, dracenu, lední medvědy, africký pavilon a mnoho dalších míst. Lední medvědi předvedli neuvěřitelnou show z rodinného života, smáli se všichni dospělí i děti a jak někdo z nás řekl: „To by mohl být program na následujících šest hodin.“

Po této zběžné prohlídce přišla soutěž. Tři skupiny měly za úkol zodpovědět otázky, co za zvíře je morčák veliký, nosatý bubeník, odkud je orel východní, kolik druhů ptáků je v pavilonu Sečuán, jaké druhy plameňáků jsou v ZOO Praha a s kým je v teráriu kruhochvost. Úkol věru nelehký a přesto na většinu otázek našla družstva odpovědi. Prohlídku ZOO jsme zakončili u žiraf.

V poslední části jsme vystoupali na kopec bohnický, kde jsme navštívili cukrárnu a prošli Čimickým hájem. Zahráli jsme si Bambino a v tu chvíli nám po celém dni začalo být chladno a unaveno.

A předpověď počasí? Celý den svítilo sluníčko, asi pět minut z celého dne sněžilo a 10 minut to vypadalo, že bude pršet. Někdy se předpovědi neplní. A tak ačkoliv se nás 11 statečných vydalo na zcela jiné místo, celý den byl příjemný a výlet do ZOO si můžeme někdy zopakovat.

rightHelena

Diskuse