87. pionýrská skupina Javor

Ledová Praha 2009

30. 1. – 1. 2. 2009

30.1.2008 až 1.2.2008 se konala, pod vedením Pionýra, každoroční akce Ledová Praha.

Jako v předchozích dvou letech jsme dostali na hlídaní ZŠ Květnového vítězství. Sešla se tam skoro stejná parta, jež dělala pořadatele již minulý rok, takže jsme věděli, do čeho jdeme. Domluvili jsme si baletní sál na přespání, tentkrát nebylo nic předem domluveno, jinak vrátnice s kabelovou televizí a ledničkou nám jako předchozí Ledové Prahy poskytovala hlavní útočiště.

První skupiny se začaly objevovat asi kolem 10 hodiny a trousily se do nějakých 18 hodin, dvě skupiny vůbec nedorazily, což nám přihrálo do karet díky tomu, že jsme dostali jen 10 tříd a 2 tělocvičny, tudíž nám zbyla jedna třída volná (bylo původně 13 skupin). Došlo i k opětovné domluvě s cukrárnou ve Vodičkově ulici a každá skupina dostala poukázku na rakvičky.

Opět došlo k problému v navigaci, ale ne v akci Ledová Praha. Během soboty přišlo asi pět lidí, kteří šli na seminář Kenda. Problém byl za chvíli vyřešen, měli jsme s sebou notebook a byli přístupné wifiny, takže po chvilce hledaní byl první odeslán správným směrem a další zbloudilí také hned jak se objevili.

Nedělní odjezd byl stejně jako příjezd celkem poklidný, ještě se řešilo pár seznamů lidí v jedné skupině. A již chvíli po 9 hodině byla škola připravená k úklidu. Opět se objevil ucpaný záchod a ani odpadků na chodbě nebylo moc.

Ledová Praha 2009 byla velmi klidná, a určitě se těšíme na příští.

Diskuse