87. pionýrská skupina Javor

14_1_1.jpeg 14_4_1.jpeg
14_3_1.jpeg

Velikonoční výjezd

23. – 28. 3. 2005

Letošní Velikonoční prázdniny jsme strávili tradičně v na naší táborové základně v Předboři. Tentokrát jsme vyrazili už ve středu odpoledne. Počasí nám přálo a účast také, čekalo na nás 21 dětí.

Po příjezdu ve středu jsme měli čas zabydlet a oživit srub (zatopit, připravit “ležení” a všechny akce souvisejcí s “rozdýcháním” základny.

Čtvrtek jsme strávili poblíž základny, kde Markéta a Míra s Lenkou chrlili na ostatní jednu hru za druhou. To pokračovalo i v pátek, jen se hrálo kousek dál od základny. V pátek se vyrazilo na cestu po okolí na hřeben a Choustník. Oběd se vařil na ohni, zkoumali se skály a pekárna v Choustníku. Večer proběhla velká hygienická očista, zejména všech končetin.

V neděli dopoledne proběhl velký softballový zápas s úžasnými výkony hráčů i roztleskávaček. Odpoledne bylo věnováno velikonočním obyčejům, pletení pomlásek, malování vajíček atd. Večer byl po škemrání dětí a Markéty zapálen malý táborák a Markéta připravila krátkou noční hru.

Pondělní ráno bylo ve srubu neobvyklé ticho. Holky se od brzkých hodin vytrácely a kluci po nich pátrali po okolí. Když nějakou našli, nedalo se to přeslechnout. Dívky se pak začaly podle zvyků bránit vodou, až jsem to musel v poledne zarazit, jinak by nás nevzali do autobusu.

Na závěr bych chtěl poděkovat Markétě, Mírovi a Lence za připravený a realizovaný program a další pomoc. A také děkuji počasí, které nás v tom nenechalo a vydatně na nás nechalo svítit sluníčko.

Pytlák vlastním počítačem.

Diskuse